KĄ TURI ŽINOTI APIE MADEIRĄ #1 tips&tricks

2021-08-17
#Kelionių patarimai
#Užsienio kelionės

MADEIRA

Madeira – tai žalias paatogrąžių rojus. Dėl pastovios dienos temperatūros – apie 24 °C – ji vadinama amžino pavasario šalimi ir ištisus metus traukia turistus. Nuvykti į Madeirą nusprendėme ir mes, buvome visą savaitę ir tyrinėjome dar nelankytą šitą grožio kampelį. Prieš važiuojant, gavome daug gerų atsiliepimų apie salą, todėl noras nuvykti ten buvo didžiulis. Saloje būnant savaitę laiko atėjo daug minčių, todėl norime pasidalinti keliais patarimais.

Tobula vieta gamtos mylėtojams

Jeigu norite daug kaitrios saulės, jūros krante besidriekiančių didelių paplūdimių ir ne aktyvaus poilsio, tai Madeira nėra ta šalis. Madeira yra tobula vieta gamtos mylėtojams, žmonėms kurie mėgsta gamtą ir aktyvų poilsį. Saloje populiarus parasparnių sportas, nardymas, išvykos visureigiais, kelionės dviračiais, greitieji nusileidimai kalnų dviračiais, pėsčiųjų žygiai. Madeiroje gausu miškų, čia jie labai įspūdingi. Tyrinėti šitą salą, vienas malonumas!

Kopkite į kalnus

Populiariausias maršrutas veda per tris aukščiausias Madeiros viršukalnes: Pico Arieiro, Pico das Torres ir Pico Ruivo – jos visos yra aukščiau kaip 1800 m virš jūros lygio. Nuo kalnų viršūnių, uolų bei skardžių atsiveria nuostabus vaizdas į vandenyną, miškus. Madeira yra sala, kurios grožis pasimato pakilus aukščiau, todėl jei norite pajausti ir pamatyti skirtumą lipkite aukščiau, tikrai nepasigailėsite! Žinoma, Madeiroje yra ir gražūs miestai su savo istorija bei architektūra, tačiau jei norite kvapą gniaužiančių vazdų kopkite į kalnus.

Madeiros kalnai

Nepasitikėkite orų prognozėmis

Madeiroje vyrauja geras oras ištisus metus. Šiaurinėje Madeiros pusėje dažniau būna vėjuota, neretai apsiniaukę, temperatūra pora laipsnių žemesnė. Pietinė salos dalis labiau mėgstama turistų, ten orai šiltesni. Oro temperatūra Madeiroje vasarą nedažnai pakyla virš +25 laipsnių, o žiemą nekrenta žemiau nei +16 laipsnių šilumos. Tačiau būnant vietoje orai gai keistis kas kelias valandas. Rytas gali būti labai saulėtas, nuteikiantis gerai dienai, bet viskas gali pasikeisti į lietingą drėgną orą, o vakare vėl lepinti saulės spinduliai. Tam, kad orai netrukdytų mėgautis salos grožiu, rekomenduojame su savimi turėti striukę arba džemperį.

Išsinuomokite automobilį

Savarankiška kelionė automobiliu po Madeirą – tai saulėti įspūdžiai bei nevaržoma laisvė sustoti ir skirti lankomiems objektams tiek laiko, kiek patys norėsite. Žinoma, yra ekskursijos autobusais, tačiau ekskursijose neturėsite pakankamai laiko pabūti vienoje vietoje ir jau važiuosite į kitą. Važiuojant automobiliu nuo vienos vietos į kitą, kelyje atrasite įspūdingų vaizdų, kurius galėsite ištyrinėti nevaržomi laiko. Jei norėsite išsinuomoti automobilį, tą padaryti turėtumėte gerokai anksčiau, nes automobilių nuomos kainos atvykus yra labai didelės, o užsirezervavus automobilį anksčiau gausite jį labai gera kaina.

Vaizdo įrašą galite rasti mūsų YouTube kanale KELIONIŲ PANORAMA

Nuroda: https://www.youtube.com/watch?v=uVE7Xn09p4Q&t=52s

 

Jūsų privatumas

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“. Plačiau