10 GERIAUSIŲ DUBAJAUS VIETŲ

2021-12-07
#Kelionių patarimai
#Užsienio kelionės

Dubajus yra Jungtinių Arabų Emyratų atostogų vieta. Šis daugiaaukščių ir prekybos centrų miestas iš dykumos užkampio virto vieta, kur turistai plūsta atostogauti ir ieškoti nuotykių. Nors Dubajus niekada netapo JAE sostine, jis yra žinomiausias federacijos miestas su moderniausia infrastruktūra. Taip atsitiko dėl to, kad didelio žiniasklaidos dėmesio sulaukė miesto statiniai ir dirbtinės salos, pvz., Palmių salos – dirbtinis palmės formos pusiasalis ir Pasaulis (dirbtinis salynas atkartojantis pasaulio žemėlapį). 

Pagrindinis klausimas, ką veikti nuvykus atostogų į Dubajų? Mes parengėme geriausių Dubajaus vietų sąrašą, kurį perskaičius nekils jokie klausimai ir net nepastebėsite kaip pradėsite krautis lagaminus. 

BURJ KHALIFA

Žymus Dubajaus pastatas ir pagrindinis turistų traukos objektas yra Burj Khalifa, kuris 829,8 metrų aukštyje yra aukščiausias pastatas pasaulyje ir garsiausias miesto lankytinas objektas. Dauguma lankytojų net nesvarsto neaplankyti 124 aukšte esančios apžvalgos aikštelės. Vaizdai į miesto panoramą iš paukščio skrydžio yra tiesiog stulbinantys. Dėl garsiųjų Dubajaus miesto šviesų, fotografų tai ypač mėgstama vieta.

Prie  Burj Khalifa, yra gražiai suprojektuoti sodai su vingiuotais takais. Yra daug vandens objektų, įskaitant ir Dubajaus fontaną, aukščiausią pasaulyje fontaną, sukurtą pagal garsiuosius Bellagio fontanus Las Vegase. Patarimas, įsigykite Burj Khalifa „Top“ įėjimo bilietą iš anksto, kad išvengtumėte ilgų eilių, ypač jei planuojate apsilankyti savaitgalį. 

DUBAJAUS PREKYBOS CENTRAS

Prekybos centras „Dubai Mall“ yra pagrindinis miesto prekybos centras ir viena geriausių lankytinų vietų mieste apsipirkti ir pramogauti, ypač su vaikais. Jeigu ieškote daugiau pramogų, Dubajaus prekybos centre rasite čiuožyklą, žaidimų zoną ir kino kompleksą.

Parduotuvių čia tiek daug, kad net sunku išsirinkti, o jeigu išalksite, restoranų gausa jus taip pat turėtų nustebinti. Prekybos centre beveik visada vyksta ypatingi renginiai, tokie kaip gyva muzika ir mados šou. Žymiausi iš jų yra kasmetinis Dubajaus apsipirkimo festivalis sausio ir vasario mėnesiais bei Dubajaus vasaros staigmenų festivalis liepą ir rugpjūtį.

AL FAHIDI KVARTALAS (SENASIS DUBAJUS)

Al Fahidi kvartalas (kartais vis dar vadinamas Bastakijos rajonu) buvo pastatytas XIX amžiaus pabaigoje, kad būtų turtingų persų pirklių, daugiausia prekiaujančių perlais ir tekstilės gaminiais, namais, o į Dubajų buvo atvilioti dėl mokesčių. Al Fahidi užima rytinę Bur Dubajaus dalį palei upelį, čia buvo išsaugoti koralų ir kalkakmenio pastatai, kurių sienos yra su vėjo bokštais. Vėjo bokštai suteikė namams oro kondicionavimą - bokštuose įstrigęs vėjas buvo nukreiptas į namus. 

Išskirtinė arabiška architektūra, labai primena praėjusį ir daug lėtesnį Dubajaus istorijos amžių. Rajono viduje rasite Majlis galeriją su tradicine arabų keramikos ir baldų kolekcija (įkurta vėjo bokšte) ir Al Serkal kultūros fondą su parduotuve, kavine ir besikeičiančiomis meno parodomis.

SHEIKH SAEED AL-MAKTOUM NAMAI

Šeichas Saeedas Al Maktoumas buvo Dubajaus valdovas 1921–1958 m. ir dabartinio valdovo senelis. Jo buvusi rezidencija buvo atstatyta ir restauruota kaip muziejus, kuris yra puikus arabų architektūros pavyzdys.

Originalų namas buvo nugriautas, bet dabartinis namas buvo pastatytas šalia pradinės vietos, išlaikant originalų modelį. Viduje yra Dubajaus istorinių fotografijų ir dokumentų muziejaus eksponatai su daugybe nuostabių senų Dubajaus nuotraukų iš 1948–1953 m. Muziejaus jūriniame sparne yra žvejybos, perlų medžiojimo ir valčių statybos nuotraukos. 

JUMEIRAH MOSQUE

Daugelio nuomone, Džumeiros mečetė yra gražiausia Dubajuje. Tiksli Kairo Al-Azhar mečetės kopija yra aštuonis kartus didesnė už originalą. Džumeiros mečetė yra puikus islamo architektūros pavyzdys.

Ši akmeninė konstrukcija yra pastatyta pagal viduramžių Fatimid tradiciją su dviem minaretais, kuriuose demonstruojamos subtilios akmens detalės. Ypač gražu yra vakare, kai mečetė apšviečiama prožektoriais. Šeicho Mohammedo Bin Rashido kultūros centras organizuoja ekskursijas po mečetę, skirtas geriau suprasti musulmonų tikėjimą.

DUBAJAUS AKVARIUMAS IR POVANDENINIS ZOOLOGIJOS SODAS

Dubajaus akvariume ir povandeniniame zoologijos sode gyvena tūkstančiai vandens gyvūnų, kuriuos sudaro daugiau nei 140 rūšių. 10 milijonų litrų talpos rezervuare gyvena daugiau nei 400 ryklių ir rajų, įskaitant smėlio tigrinius ryklius, milžiniškus ryklius ir daugybę kitų jūrų rūšių. 

Kruopščiai suplanuotų potyrių serija leis lankytojams akis į akį susitikti su vandens gyventojais ir patirti nepamirštamas akimirkas su draugais ir šeima. Įvairios veiklos padeda iš arčiau pažvelgti į jūros gyvenimą. Ekskursijos laivu stikliniu dugnu yra ypač populiarios.

BURJ AL-ARAB

„Burj Al-Arab“ yra aukščiausias pasaulyje viešbutis, 321 metro aukščio dirbtinėje saloje Dubajaus pakrantėje. Primena banguojančią dhow burę, pastato išorę naktį nušviečia choreografinis, spalvotas šviesų šou.

„Burj Al-Arab“ yra vienas brangiausių viešbučių pasaulyje, o prabangiausi apartamentai kainuoja daugiau nei 15 000 USD už vieną naktį. Tie, kurie turi neribotus finansus, gali pajusti visiškai nepaprastą patirtį, taip pat gali vakarieniauti povandeniniame restorane „Al-Mahara“, kur valgomojo sienose nuo grindų iki lubų esančios stiklo plokštės leidžia stebėti jūros gyvenimą. Norėdami pasimėgauti panoraminiais miesto vaizdais, užsisakykite popietės arbatą bare „Skyview“ 27 aukšte.

JUMEIRAH PAPLŪDIMYS

Jumeirah paplūdimys yra balto smėlio paplūdimys, kuris yra pavadintas Dubajaus Jumeirah rajono vardu, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Persijos įlankos pakrantėje. Jis driekiasi palei pakrantę į pietus nuo miesto istorinio rajono iki sankryžos su Palm Jumeirah ir baigiasi tarp Jumeirah Beach Residence pietinio galo (greta Dubajaus prieplaukos rajono) ir uosto. 

Viešbučiai yra sustyguoti per visą ilgį, todėl tai yra viena iš populiariausių vietų apsistoti turistams. Paplūdimyje yra daugybė deginimosi gultų, restoranų ir vandens sporto pramogų.  Būdami rajone apsilankykite Majlis Ghorfat Um Al-Sheef, kuris yra vos už kelių žingsnių nuo paplūdimio. Pastatyta 1955 m., tai buvo velionio šeicho Rashid bin Saeed al-Maktoum vasaros rezidencija.

RAS AL KHOR ESANTYS FLAMINGAI

Nereikia eiti toli nuo dangoraižių, kad pamatytumėte natūralesnį vaizdą. Ras Al Khor laukinės gamtos draustinis apima Dubajaus upelio mangrovių miškus ir pelkes.

Svarbi migracijos maršrutų stotelė. Tai puiki vieta aptikti flamingus žiemą, kai didžiuliai šių didingų rožinių paukščių pulkai braidžioja per marias, kurių fone kyla aukšti daugiaaukščiai. Parke įrengtos įvairios slėptuvės geriausiose vietose, kad paukščių stebėtojai galėtų gerai matyti paukščius.

SHEIKH ZAYED KELIAS

Sheikh Zayed Road yra pagrindinė magistralė, einanti per modernų Dubajaus miesto verslo rajoną. Šis platus aštuonių eismo juostų greitkelis per visą ilgį apjuostas aukšta stiklo, chromo ir plieno tvora. Tai viena geriausių vietų, iš kurių atsiveria garsiųjų Dubajaus dangoraižių vaizdai.

Pagrindinės lankytinos vietos yra palei juostą tarp žiedinės sankryžos ir pirmosios sankryžos arba visai šalia jos, o dauguma garsių Dubajaus prekybos centrų yra palei kelio maršrutą. Dubajaus pasaulio prekybos bokšto viršutiniame aukšte yra apžvalgos aikštelė, iš kurios lankytojams atsiveria panoraminiai vaizdai (pigesnis pasirinkimas nei Burj Khalifa), o Aukso ir deimantų parkas (Sheikh Zayed Road) yra parduotuvė papuošalų mėgėjams, su 118 gamintojų ir 30 mažmenininkų po vienu stogu.

Ir čia tik nedidelė dalis šio nuostabaus miesto!

Visus pasiūlymus į Jungtinius Arabų Emyratus rasite ČIA 

Jūsų privatumas

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“. Plačiau