5 šiltos kryptys šios žiemos atostogoms

2019-02-01
#Užsienio kelionės

Žiemą išvykę pailsėti į šiltesnio klimato zonas, daug lengviau ir pozityviau sulaukiame pavasario, bent dalį šaltų dienų iškeisdami į smėlėtus paplūdimius ar egzotiškus miestus. Negalintiems apsispręsti, atostogų kryptis parekomenduos šios srities profesionalai. Kelionių ekspertė Kristina Graužinienė ieškantiems pigiausio poilsio pataria rinktis Egiptą ar Kanarų salas, siekiantiems atrasti egzotiškesnes šalis rekomenduoja Portugalijai priklausančią Madeiros salą ar Tailandą, o besidomintiems civilizacijos laimėjimais siūlo aplankyti Dubajų.

Kanarų salose kiekvienas ras kažką sau: gamtos mylėtojas, vakarėlių liūtas ar vandens sporto gerbėjas

Yra net keletas priežasčių, dėl kurių keliautojai plūsta į Kanarų salas, kai visą Europą sukausto žiemos šaltis. Pirmiausia, tai lemia tobulas subtropinis klimatas – salose net ir žvarbiausią žiemą laikosi maloni 20 ° C šiluma. Antra, ne mažiau svarbi priežastis yra gana trumpas skrydžio laikas. Pasiekti Tenerifės salą užtruks vos 4 – 4:30 val., o savaitės poilsis čia kainuos nuo 400 Eur. Visos salos turi nuostabius paplūdimius ir įspūdingus vulkaninius kraštovaizdžius. Galite rinktis, ar apsistoti universalioje Tenerifėje, vakarėliais garsėjančioje Gran Kanarijoje, akmenuoto kraštovaizdžio Lanzarotėje, ar banglentininkų rojuje Fuerteventūroje. Nepriklausomai nuo salos, kurią pasirinksite, ieškokite viešbučių pietinėje pakrantėje, čia oras būna pats maloniausias.

Egiptas traukia ir besidominčius istorija, ir pasiilgusius saulės

Egiptas jau nuo seno rungiasi su pasaulio kurortais dėl populiariausiojo vardo – čia kasmet atvyksta daugiau nei 12 mln. turistų. „Šiandien poilsiautojai, ketinantys vyki į Egiptą, gali atrasti atostogų pasiūlymų ir už 300 Eur. Vieni čia vyksta dėl tobulo klimato, švarių Raudonosios jūros paplūdimių ir nuostabaus „viskas įskaičiuota“ aptarnavimo viešbučiuose. Šie poilsiautojai su vaikais leidžia laiką paplūdimiuose, pliuškenasi geriausiomis pasaulyje nardymo vietomis garsėjančioje jūroje. Turime ir besidominčių istorija poilsiautojų, kurie čia atvyksta savo akimis išvysti faraonų ir senųjų dievų paliktus pėdsakus“, – komentuoja K. Graužinienė.

Madeira (Portugalija) sužavės kraštovaizdžiu ir leis pajusti Portugalijos dvasią

Vos už 600 Eur. europietišką žiemą galima iškeisti į Madeiros salą, kur karaliauja amžinas pavasaris, tvyro malonus, švelnus klimatas ir akį džiugina kalnų peizažas. Saloje yra keletas gražių paplūdimių, tačiau pagrindinį poilsiautojų dėmesį užkariauja sodri augalija ir vešlūs miškai. Vulkaninės kilmės viršukalnės ir įspūdingas reljefas yra puiki vieta norintiems tiesiog pasivaikščioti ar leistis į žygius su kuprine ant pečių. Salą patogu tyrinėti nuomotu automobiliu, o išplaukus laivu, turėsite unikalią galimybę stebėti delfinus ir banginius. Portugalijos skonį tikrai pajusite apsilankę pagrindiniame Madeiros mieste - Funšalyje, kur turėsite progos susipažinti su kolonijine architektūra, pasiklausyti tradicinės fado muzikos ir paragauti vietinio vyno.

Tailande užplūs ramybė pabėgus nuo civilizacijos, o maisto kvapai ir Bankoko chaosas įsimins ilgam

„Tailandą drąsiai rekomenduojame visiems, kad ir labai skirtingus poreikius turintiems keliautojams, nes tai ypač įvairiapusė šalis. Šiaurėje rasite žalių beribių džiunglių, egzotinių laukinių gyvūnų, civilizacijos nepaliestų upių, o pietuose - daugybė paplūdimių, ramybės oazių ir tobulo atsipalaidavimo vietų. Tailando sostinėje Bankoke esantis eismo chaosas, senosios šventyklos, lūšnynai, gatvėse gaminamo maisto kvapai šio miesto jums tikrai ilgai neleis pamiršti“, - komentuoja K. Graužinienė. Kelionė į Tailandą kainuoja apie 1000 Eur. Keliauti sausio – kovo mėnesiais yra ypatingai palanku, nes šiuo metu mažai lyja, o šiluma siekia 30° C.

Dubajus –  prabangus ir elegantiškas žmogaus kūrinys, tiks tikriems miestiečiams

Ištisus metus plieskianti saulė, gana trumpas skrydis ir prabangūs statiniai – trys pagrindiniai dalykai, traukiantys viso pasaulio turistus aplankyti Dubajų. Lietuviams tokia kelionė atsieis ne mažiau kaip 400 Eur. „Ši prabangos oazė dykumoje yra tiesiog prikimšta dangų remiančių dangoraižių, dirbtinai sukurtų sodų, salynų ir pasakiškų šokančių fontanų. Aukščiausias pasaulio pastatas Burj Khalifa, didžiausias pasaulyje prekybos centras su 1200 parduotuvių, pirmoji pasaulyje dirbtinai sukurta sala – palmė, su joje esančiais prabangiais pastatais, išskirtiniai automobiliai miesto gatvėse, viešbučiai, su kambariais po vandeniu – tai tik mažytė dalis stebinančių dalykų, kurie jus pasitiks Dubajuje. Tai tikras svajonių miestas kiekvienam, dievinančiam civilizacijos teikiamus malonumus“, - patikina K. Graužinienė.

Jūsų privatumas

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“. Plačiau