Dalykai, kuriuos privalai išbandyti Turkijoje

2022-06-10
#Kelionių patarimai
#Užsienio kelionės

Turkija yra viena  populiariausia pavasario - rudens atostogų kryptis. Šią šalį dažniausiai renkasi tie, kuriems patinka pasyvus poilsis prie baseino ar paplūdimyje bei viešbučių kompleksai su viskas įskaičiuota paketais. Tačiau Turkija yra didinga ne tik ištaikingais viešbučių kompleksais, bet ir istoriniais palikimais, senoviniais griuvėsiais ir autentiškais patiekalais. Turkija yra unikali šalis, esanti tarp Europos, Azijos ir Artimųjų Rytų. Visų trijų įtaka matoma visoje šalyje – istorijoje, kultūroje, architektūroje, madoje ir maiste.

Šiame straipsnyje dalinamės rekomendacijomis, ką turėtumėte nuveikti Turkijoje, kokius patiekalus būtina paragauti, kad pajaustėtumete vietinę autentiką. 

Ką nuveikti Turkijoje: 

  1. Atsipalaiduoti Hammam pirtyje. Tai yra neatsiejama atostogų dalis Turkijoje. Ši pirtis ypatinga tuo, jog yra išgražinta marmuru. Pirties ritualas prasideda nuo odos drėkinimo, šveitimo ir užbaigiamas kūno įvyniojimu. Visas šis procesas yra itin atpalaiduojantis ir gerinantis ne tik odos būklę, kraujotaką, bet dažnai sakoma, jog šis ritualas atpalaiduoja mintis bei teigiamai veikia mūsų psichinę sveikatą. 
  2. Apsilankyti vietiniame turguje. Tradicinėse turgavietėse bus gausus vaisių ir daržovių, sūrio, žolelių ir prieskonių pasirinkimas. Atkreipkite dėmesį į mažesnius kioskus, nes jie dažnai siūlo šviežius kiaušinius ir naminę duoną. Ir, žinoma, negalime nepaminėti rankų darbo suvenyrų, kuriais garsėja turkai. Mozaikinės lempos, ryškūs kilimai ir spalvingi porcelianiniai dirbiniai – tai tik keletas brangakmenių, kuriais galite pasigrožėti ir įsigyti lauktuvėms. 
  3. Aplankyti istorines vietas. Efesas, Afrodizias ir Patara yra pačios populiariausios istorinės vietos, kurios traukia turistus savo autentika ir išlikusiais griuvėsiais, prie kurių turistai mėgsta įsiamžinti nuotraukose. Tai puiki ekskursija visai šeimai, paliekanti didelį įspūdį atostogų metu.
  4. Paragauti turkiškos arbatos. Turkiška arbata patiekiama tulpės formos stiklinėje. Žinoma, ši arbata daugeliui žmonių yra per stipri ir įvardijama kaip savotiško skonio, tačiau paragauti šio gėrimo viešint Turkijoje - būtina. Galima paragauti obuolių arbatos, šalavijų ar erškėtuogių, jų skonis yra švelnesnis ir labiau priimtinas europiečių skonio receptoriams. 
  5. Išbandykite vietinius patiekalus. Turkiška virtuvė yra žinoma dėl savo įvairumo. Viešint šioje šalyje raginama paragauti tikro kebabo, "kumpir" vietinio patiekalo -  sūriu, alyvuogėmis, dešrelėmis, kopūstais ir kukurūzais įdaryta bulvė. Taip pat būtina paragauti "dolmos" - tai vienas įdomiausių užkandžių, pagamintas iš vynuogių lapų, įdarytų ryžiais, prieskoniais ir daržovėmis. Desertų mėgėjams  būtina paragauti vietinių saldėsių, žinomiausias iš jų - baklava, puikiai tinkantis su karčia turkiška arbata.
  6. Nuvykite į žymiausias Turkijos vietas. Jeigu poilsis prie baseino ar paplūdimyje pabodo, savo atostogas galite paįvairinti vykdami į ekskursijas. Vienos iš jų gali būti pramoginės, kitos pažintinės. Populiariausios pažintinių ekskursijų kryptis yra: į Pamukalę, Stambulą, Kapadokiją. Pamukalėje galite pamatyti karštąsias versmes. Stambule - pasigrožėti architektūra, istoriniais paveldais. Kapadokijoje pamatyti neseniai atrastą požeminį miestą, kuriame rytais, saulei tekant, šimtai turistų skrenda oro balionais pamatyti vieną iš gražiausių pasaulyje saulėtekių. Vaizdas atimantis žadą ir išliekantis prisiminimuose labai ilgai. 

Turkija yra nuostabi šalis, kurioje galite ne tik turėti poilsinio tipo atostogas, bet ir aplankyti nemažai lankytinų objektų, vietų. Keliaujant į šią šalį būtina paragauti vietinio maisto, išgerti kavos ir arbatos, pasivaikščioti po vietinius turgelius ir atsipalaiduoti turkiškoje pirtyje. Norint, jog atostogos būtų ne tik poilsinės, bet ir šiek tiek pažintinės,  visada galite kreiptis į Jums priskirtą kelionių organizatoriaus atstovą, kuris Jums padės išsirinkti geriausias ekskursijas Jūsų atostogų metu. 


Kelionių pasiūlymus į Turkiją ieškokite ČIA!

Jūsų privatumas

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“. Plačiau