Kelionių gidas: kokių dokumentų reikia keliaujant į Turkiją, Graikiją ir Egiptą

2024-05-10
#Užsienio kelionės

Besiruošiantis atostogoms į užsienio šalis svarbus ne tik įsivertinti, ar turite visus reikiamus dokumentus, bet ir patikrinti jų galiojimo laiką.

Tokiose valstybėse kaip Graikija, Juodkalnija, Ispanija, Bulgarija, kurios priklauso Šengeno erdvei, Lietuvos piliečiams nėra taikomi griežti reikalavimai, tačiau daugelio pamėgtame Egipte ar Turkijoje asmens tapatybės kortelės gali ir nepakakti.

Kad išvengtumėte streso oro uostuose ir galėtumėte sėkmingai keliauti, dalinamės informacija, kiek laiko turi galioti asmens dokumentai keliaujant į populiariausius atostogų kurortus.

TURKIJA

DOKUMENTAI: Keliaujant į Turkiją su savimi turėkite Lietuvos Respublikos pasą, kuris galiotų ne trumpiau, nei 150 dienų nuo atvykimo dienos.

VIZOS: Vykstantiems atostogų Turkijos vizų nereikia.
SVEIKATOS DRAUDIMAS: Planuojant kelionę į šią šalį rekomenduojama su savimi turėti specialų sveikatos draudimą, padengiantį gydymo išlaidas, kitu atveju, Turkijoje jas turės padengti pats pacientas.

GRAIKIJA, JUODKALNIJA, ISPANIJA, BULGARIJA

DOKUMENTAI: Planuojantiems kelionę į Graikiją, Juodkalniją, Ispaniją, Bulgariją su savimi reikia turėti asmens tapatybės kortelę arba Lietuvos Respublikos pasą, kurie galiotų tris mėnesius.

VIZOS: Lietuvos Respublikos piliečiams keliaujantiems į šias šalis vizų nereikia.

SVEIKATOS DRAUDIMAS: Rekomenduojama pasirūpinti sveikatos draudimu, kuris atitiktų jūsų poreikius.

EGIPTAS IR TUNISAS

DOKUMENTAI: Keliaujant atostogų į Egiptą ar Tunisą Lietuvos Respublikos pasas turi galioti šešis mėnesius nuo išvykimo datos.

SVEIKATOS DRAUDIMAS: būtina apsidrausti sveikatos ir kelionių draudimu, o su draudimo sąlygomis išsamiai susipažinti dar prieš išvykstant į kelionę.

VIZOS: Vykstant į Egiptą Lietuvos Respublikos piliečiams vizos gali reikėti keliaujant į Pietų Sinajaus kurortus per Pietų Sinajaus pasienio kontrolės punktus (Šarm el Šeicho, Tabos oro ar jūrų uostus, Nuveibos jūrų uostą ar St. Catherine oro uostą) ne ilgesniam nei 15 dienų laikotarpiui yra atleidžiami nuo mokesčio už vizą.

Keliaujantys į Pietų Sinajų privalo pateikti patvirtintą viešbučio rezervaciją tiek įvažiuodami į jį, tiek pareikalavus patikros punktuose. Atvykus į Egiptą tokia tvarka, išvykti iš šalies galima tik per nurodytus Pietų Sinajaus pasienio kontrolės punktus.
Keliaujantys į Egiptą turistiniais tikslais vizą gali gauti atskridę oro uostuose.

Svarbu atkreipkite dėmesį, kad šios taisyklės gali keistis, todėl prieš kelionę patartina pasitikrinti naujausią informaciją su atitinkamų šalių ambasadomis arba konsulatais. Be to, kai kurios šalys gali reikalauti papildomų dokumentų, pavyzdžiui, vizų ar sveikatos draudimo, todėl svarbu iš anksto pasirūpinti visais reikalingais dokumentais.

Patarimas užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje ir parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai taip nepraleisite naujausios informacijos.

Kelionių registracijos sistema - https://tinyurl.com/26acjk5y

Kviečiame pasiklausyti mūsų turizmo vadybininkės Neringos, kuri pristato kokių dokumentų reikia keliaujant į Turkiją, Graikiją ir Egiptą?

Vaizdo įrašą galite rasti mūsų YouTube kanale KELIONIŲ PANORAMA

 

Jūsų privatumas

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“. Plačiau