Populiariausi slidinėjimo kurortai Europoje

2022-12-16
#Kelionių patarimai
#Užsienio kelionės

Dėl įspūdingų kurortų, autentiško maisto bei apgyvendinimo, slidinėjimas Europoje yra neprilygstama patirtis beveik visų tipų keliautojams. Nesvarbu, ar esate pradedantysis, ar patyręs profesionalas, Europoje tikrai atrasite savo poreikius atitinkantį slidinėjimo kurortą. Yra begalė išskirtinių kurortų, todėl pasirinkimas yra didžiulis. Šiame įraše pateikiame pačias populiariausias slidinėjimo kryptis Europoje, bei aprašome kiekvieno kurorto išskirtinumus. 

AUSTRIJA

Slidinėjimą Austrijos Alpėse renkasi įvairūs keliautojai - tiek slidinėjimo naujokai, tiek pažengę, tiek patyrę entuziastai. Šios šalies slidinėjimo kurortai ne veltui tokie mėgiami keliautojų - jie pasižymi aukšta paslaugų kokybe, trasų įvairove bei nepakartojama autentiška aplinka. Slidinėjimo kurortai Austrijoje puikiai suplanuoti, siūlo įvairų transportą bei susijungia tarpusavyje. Dauguma kurortų turi itin didelį slidinėjimo keltuvų ir trasų pasirinkimą, todėl per standartinę slidinėjimo savaitę dažnai būna sunku išbandyti visas trasas. Kad būtų paprasčiau išsirinkti slidinėjimo kurortą, pristatome Jums kelis populiariausius slidinėjimo kurortus Austrijoje.Slidinėjimo kurorto Austirjoje keltuvas

ZELL AM SEE - KAPRŪNAS

Tai vienas įspūdingiausių slidinėjimo centrų Austrijoje. Pagal populiarumą ir aktyvaus poilsio galimybes jam nėra lygių visoje Austrijoje. Cel-am-Zė garsėja savo išpuoselėtomis kalnų slidinėjimo trasomis, kurių bendras ilgis siekia 77 km. Be to, dauguma jų nutiestos taip, kad slidinėjantys kuo mažiau trukdytų vieni kitiems. Šis regionas patrauklus dėl garantuoto sniego ir geros slidinėjimo infrastruktūros.

Slidinėjimo sezonas tęsiasi nuo spalio iki birželio mėnesio, o Kitzsteinhorn ledyne (3203 m virš jūros lygio) - ištisus metus.

Bendras trasų ilgis 132 km: sudėtingos juodos trasos - 25 km, vidutinio sudėtingumo raudonos - 51 km, lengvos mėlynos - 56 km. Trasas aptarnauja 60 keltuvų.

Ką veikti po slidinėjimo?

Kurortas, įsikūręs prie labai gražaus Zell ežero, taip pat garsėja įvairiomis aktyvaus sporto bei laisvalaikio pramogomis:

 • sporto salėmis;
 • uždarais teniso aikštynas;
 • biliardu;
 • boulingu;
 • golfo aikštelėmis;
 • baseinų kompleksais ir sūkurinėmis voniomis.

BAS GAŠTEINAS

Gašteino slėnis – vienas didžiausių ir gražiausių slidinėjimo regionų Aukštutinio Tauerno Alpėse. Kurortas visame pasaulyje garsus savo karštomis versmėmis. Slidinėjimui čia idealios sąlygos. Šis kurortas garsėja karštosiomis versmėmis, kurių vanduo turi gydomųjų ir atjauninančių savybių. Gašteino slėnyje rasite trasų ne tik slidinėjimui, tačiau ir paruoštų trasų pasivažinėjimui rogutėmis.

Slidinėjimo sezonas. Dėl didelio aukščio stora sniego danga trasose išlieka nuo Gruodžio vidurio iki pavasario.

Bendras trasų ilgis čia yra 177 km: sudėtingos juodos trasos - 8 km, vidutinio sudėtingumo raudonos - 103 km, lengvos mėlynos - 66 km. Trasas aptarnauja 43 keltuvų.

Ką veikti po slidinėjimo?

Šiame kurorte veiklos tikrai netrūksta, jame rasite:

 • ledo areną,
 • teniso kortus,
 • atvirus bei uždarus baseinus,
 • naktinius klubus,
 • kazino.

Pramogų kompleksuose rasite viską, ko reikia idealioms atostogoms: nuo saunų ir garų vonių iki masažų.

SOLDENAS

Tai nedidelis miestelis, esantis netoli Italijos sienos, keliautojų kitaip vadinamas "Alpių Ibisa". Šis pavadinimas tikrai puikiai atspindi kurorto pagrindinį akcentą - pašėlusį naktinį gyvenimą bei žiemos sportą. Šį kurortą mėgsta rinktis jaunimas bei snieglentininkai. Čia Jūsų laukia idealiai paruoštos, aukščiausiai Austrijoje įrengtos trasos. Kurortas įsikūręs šalia dviejų ledynų, tad puiki sniego danga garantuota. Regione yra trys slidinėjimo zonos, kuriose slidininkai ras įvairaus sudėtingumo trasų, pasižyminčių dideliu aukščių skirtumu. Soldene puikiai išvystyta turizmo infrastruktūra. Čia galima ne tik slidinėti, bet ir pasivaikščioti kalnų keliais su vietiniu gidu, pasivažinėti rogėmis, sniego mobiliais. Įrengta 5 km apšviestų rogių trasų, veikia čiuožykla.

Slidinėjimo sezonas prasideda jau nuo spalio mėnesio.

Bendras trasų ilgis – 110 km. Jas aptarnauja 24 šiuolaikiški keltuvai, tad eilių beveik niekada nebūna. Aukščių skirtumas 1900-3080 m. 

Ką veikti po slidinėjimo?

Be naktinio gyvenimo, Soldene puikiai išvystyta turizmo infrastruktūra. Čia galima ne tik slidinėti, bet ir pasivaikščioti kalnų keliais su vietiniu gidu, pasivažinėti rogėmis, sniegomobiliais. Įrengta 5 km apšviestų rogių trasų, veikia čiuožykla.

SAALBAC – HINTERGLEMM

Saalbach - Hinterglemm yra vienas didžiausių Austrijos slidinėjimo centrų, jungiantis du kurortus. Šis slidinėjimo kurortas puikiai tiks norintiems pasimėgauti žiemos pramogomis:

 • nuostabus oras,
 • aukštos kalnų viršūnės su puriu sniegu
 • nepamirštami vaizdai.

Šis slidinėjimo kurortas yra pritaikytas ne tik slidinėjimo ekspertams, bet ir šeimoms su mažamečiais vaikais. Kurorte rasite slidinėjimo mokyklą, vaikų priežiūros centrą.

Slidinėjimo sezonas prasideda lapkritį ir baigiasi balandžio mėnesį.

Trasų ilgis: čia rasite 200 km įvairiausio sudėtingumo trasų: 90 lengvų (mėlynos), 95 vidutinio sudėtingumo (raudonos) ir 15 sudėtingų (juodos). 

Ką veikti po slidinėjimo?

Nuo Zalcburgo kurortas nutolęs vos 90 km., todėl galima labai lengvai suderinti žiemos pramogas su pažintiniu šeimyniniu turizmu. Pačiame kurorte rasite:

 • čiuožyklą,
 • boulingą,
 • tenisą,
 • jodinėjimą,
 • golfą.

Slidininkų laukia jaukios kavinės, sky barai, parduotuvės.

Slidinėjimo pasiūlymai Austrijoje.

PRANCŪZIJA

Prancūzija yra viena labiausiai lankomų turistų valstybių pasaulyje. Nors pats populiariausias turistinis objektas yra Paryžius, tačiau juo apsiriboti tikrai neverta, nes kiekvienas regionas turi kuo pasidalinti. Vienas iš dėmesio vertų pramogų yra slidinėjimas Alpėse, su puikiai išvystyta kalnų pramogų kultūra. Ši šalis slidinėjimui puikiai tiks tiek jaunimui, tiek šeimoms su vaikais. Jaunimą Prancūzija sužavės pramogų pasirinkimu, naktiniu gyvenimu, SPA centrais, o šeimoms su vaikais bus skiriamas ypatingas dėmesys mažiesiems: įvairios žaidimų erdvės tiek lauke tiek viduje, vyresniems organizuojamos varžybos, renginiai, ir net diskotekos. Slidinėjimo kurortai Prancūzijoje garantuoja jums geriausias sąlygas žiemos sportui. Tam, kad būtų lengviau išsirinkti slidinėjimo kurortą Prancūzijoje, pristatome Jums pačias populiariausias ir turistų mėgiamas vietas slidinėjimui.Slidinėjimo kurortas Prancūzijos alpėse

TRYS SLĖNIAI

Trijų Slėnių regione iš viso yra net 8 kalnų kurortai:

 1. Courchevel,
 2. Friendly Menuires,
 3. La Tania,
 4. Brides les Bains,
 5. Saint Martin de Belleville,
 6. Meribel,
 7. Val Thorens,
 8. Orelle.

Trys Slėniai iš kitų kurortų išsiskiria ilgomis ir puikiai iššūkiams tinkančiomis trasomis, o sniego kokybe yra garantuota nuo Lapkričio iki pat Gegužės! Kadangi trasas aptarnauja 200 keltuvų, kurių pajėgumas iki 260 tūkst. žmonių per valandą, tad prie keltuvų niekuomet nebūna eilių, o trasose žmonių nedaug.  Veikia dirbtinio sniego sistema, kai kurios trasos vakarais apšviečiamos.

Slidinėjimo sezonas nuo Lapkričio iki pat Gegužės.

Trasų ilgis - slėniai visi kartu sudaro daugiau nei 300 slidinėjimo trasų, o jų bendras ilgis yra apie 600 kilometrų – 54 žalios, 140 mėlynų, 113 raudonų bei 35 juodosios trasos.

Ką veikti po slidinėjimo?

Beveik visuose slidinėjimo kurortuose yra poilsio centrai su baseinais, fitnesu, kėglinės, nemokamos diskotekos, kavinės, ledo arenos, trasos rogutėms.

LES DEUX ALPES

Vienas seniausių ir prestižškiausių Prancūzijos žiemos kurortų - Les Deaux Alpes. Tai taip pat ir didžiausias Europoje slidinėjimui pritaikytas ledynas, kuriame slidinėti galima ištisus metus. Kurortas yra išsidėstęs vietovėje, kur susitinka Šiaurinės ir Pietinės Alpės. 75 proc. slidinėjimo trasų yra pietinėje pusėje, todėl čia netrūksta saulės. Šį kurortą ypatingai pamėgusios šeimos su mažamečiais vaikais dėl nesudėtingų trasų, tačiau kurorte sau tinkamas trasas ras įvairaus sportinio pasirengimo slidininkai. Aukščiausia vieta - 3560 m. Kurortą aptarnauja 49 keltuvai, kurie yra laikomi vienais moderniausių Europoje.

Slidinėjimo sezonas dėl didelių aukščių ir čia esančio ledyno sniegas išsilaiko ištisus metus!

Trasų ilgis yra 78 km mėlynų, 103 km raudonų ir 44 juodų trasų.

Ką veikti po slidinėjimo?

Nors šis kurortas ypatingą dėmesį skiria šeimoms su vaikais, kurioms siūlomos ir visai šeimai tinkančios pramogos, ir vaikų priežiūra, jame verda ir naktinis gyvenimas – kurorte gausu barų, naktinių klubų, dažnai organizuojami įvairūs festivaliai ir renginiai.

ALPE d'HUEZ

Tai vienas didžiausių bei prestižiškiausių žiemos kurortų Pietų Prancūzijoje, kuriame slidinėjimo sezonas tęsiasi iki gegužės mėnesio. Slidinėjimo zonose yra daug saulės, todėl slidinėjimas gali tęstis nuo pat saulės patekėjimo iki nusileidimo. Nors kurortas ir nėra didelis, tačiau puikiai išvystyta infrastruktūra leidžia atvykti ir kokybiškai praleisti laiką netgi 32 tūkstančiams keliautojų vienu metu. Alpe d’Huez yra rekomenduojamas tiek patyrusiems, tiek pradedantiesiems slidininkams bei snieglentininkams. Šlaituose įrengti 80 keltuvai, ekstremalių pojūčių mėgėjams įrengta trasa „Tunel“, kurios dalis driekiasi per čiuožyklą. Tam tikromis savaitės dienomis galimas vakarinis slidinėjimas.

Slidinėjimo sezonas iki gegužės mėnesio.

Trasų ilgis kurorte yra 70 km mėlynos trasos (paprastos ir lengvos), 129 km raudonos trasos (vidutinio sudėtingumo) bei 50 km juodų trasų (sudėtingos ir sunkios).

Ką veikti po slidinėjimo?

Kurorte yra didelis pramogų pasirinkimas įvairaus amžiaus turistų kategorijoms: baseinai, čiuožykla, muziejus, kino teatras, sporto centras, kavinės, restoranai, barai, diskotekos, naktiniai klubai.

Slidinėjimo pasiūlymai Prancūzijoje.

ITALIJA

Italija turistus traukia ne tik vasarą, tačiau ir žiemą, o taip yra tikrai ne veltui, juk slidinėjimo atostogoms Italija yra idealus pasirinkimas - didingos kalnų viršūnės, šlaitus puošiantys sniego lopinėliai, tyras Alpių oras. Linksmai praleidus laiką slidinėjnat, vakare, kuomet keltuvai nebeveikia, Italijos Alpėse prasideda karaokė, vakarėliai baruose, šokiai, bei smagūs ir jaukūs vakarai draugų kompanijose. Italiją, kaip slidinėjimo kryptį verta rinktis dėl kelių priežasčių. Visų pirma, lyginant su kitais slidinėjimo kurortais (Austrija, Prancūzija, Šveicarija), Italijoje slidinėti yra pigiau. Taip pat, Italijos Alpėse ženkliai daugiau saulėtų dienų, ir dažniausiai nebūna didelių šalčių. Yra puikiai ir labai patogiai įrengtos slidinėjimo trasos. Toliau pateikiame Jums geriausių Italijos slidinėjimo kurortų sąrašą. Keltuvai Italijos Alpėse

LIVINIJO

Livinjo - laikomas vienas pigiausių Alpių kurortų, tačiau jokiu būdu ne prasčiausias! Gražus kraštovaizdis bei puikios galimybės mėgautis žiemos sporto malonumais kasmet į šį kurortą pritraukia begalę žiemos sporto entuziastų. Slidinėjimo zona išsidėsčiusi skirtinguose šlaituose („Carosello“ ir „Motollino“ pusės). Ji tinka visų kategorijų slidininkams ir snieglentininkams. Trasas aptarnauja 30 keltuvų. Puikiai sureguliuota ski autobusų sistema padeda greitai ir be vargo pasiekti visas trasas ir atokesnes gyvenvietės vietas.

Slidinėjimo sezonas piko laikotarpis Livinjo kurorte būna tris kartus per sezoną – gruodžio pradžioje, tarpšventiniu laikotarpiu bei vasario ir kovo mėnesiais.

Trasų ilgis bendras trasų ilgis – 115 km: 12 mėlynų trasų (~ 40 km), 39 raudonų (~ 55 km) ir 12 juodų (~ 15 km).

Ką veikti po slidinėjimo?

Šio kurorto išskirtinumas – miestelyje galiojanti "tax free" zona, dėl ko yra pakankamai žemos kuro, maisto, gėrimų, kvepalų, drabužių, elektroninės technikos ir slidinėjimo inventoriaus kainos. Miestelyje galima pasivažinėti sniego motociklais, kartingais, yra ledo arena, sveikatingumo centras.

VAL GARDENA

Val Gardenos slidinėjimo regionui priklauso trys garsūs žiemos kurortai – Ortisėjus, Santa Kristina ir Selva. Šių kurortų išskirtinumas - ypatingai išvystyta infrastruktūra ir didelė "Apres ski" pramogų įvairove. Kurortas pasižymi puikiai paruoštomis trasomis bei didele slidinėjimo galimybių įvairove. Kadangi Val Gardenos regionas sujungtas su Dolomiti Superski (didžiausia slidinėjimo karusele visame pasaulyje) ir šalia esančiu Alpe de Siusi regionu, Įsigiję Dolomiti Superski slidinėjimo abonementą galėsite naudotis visais pakėlimo į viršukalnes įrengimais – 500 km sujungtų šlaitų, 1220 km slidinėjimo trasų ir 12 slidinėjimo zonų. Kadangi trasos yra aukštai kalnuose, reikėtų pasidomėti orų prognoze norint išvengti tokių nemalonumų kaip stiprus vėjas ar sniegas.

Slidinėjimo sezonas prasideda gruodžio pradžioje, baigiasi balandžio pradžioje. 

Trasų ilgis Val Gardenos slidinėjimo regionui priklauso 175 km trasų: vidutinio sudėtingumo (raudonų) - 105 km,  lengvesnių trasų (mėlynų) bendras ilgis 53 km ir sudėtingų (juodų) – 18 km. 

Ką veikti po slidinėjimo?

Selva – didžiausias Val Gardenos miestelis su gana aktyviu naktiniu gyvenimu. Kurorto apylinkėse yra nemažai lygumų slidinėjimo trasų, pasivaikščiojimo takelių. Kurorte yra miestelis, vadinamas pasakų miesteliu, kuris vilioja mažomis parduotuvėmis, gardžiais kepyklėlių kvapais, nemokamomis galerijomis. Tikras malonumas stabtelėti ir pasmaguriauti ledų ar išgerti kavos su štrudelio gabalėliu. Taip pat, kurorte yra muziejus, parduotuvės, kavinės ir barai.

MADONNA DI CAMPIGLIO

Tai vienas iš patraukliausių slidinėjimo centrų Italijos Alpėse. Šį nedidelį miestelį supa nuostabios Dolomitinių Alpių viršūnės bei Adamello ir Presanella ledkalniai. Miestelis turi tokią patogią infrastruktūrą, kad iš jo centro galima keltuvų pagalba pasikelti tiesiai į aukščiausias slidinėjimo trasas bei grįžti atgal nė karto nenusiėmus slidžių. Slidinėjimo kurorte veikia moderni 22 keltuvų sistema, per valandą aptarnaujanti daugiau nei 31 tūkst. Slidininkų. Šioje slidinėjimo „karuselėje“ yra 70 km trasų, iš kurių 60% papildomos dirbtiniu sniegu. Be to, čiuožiant pasiekiamas Folgarida-Marilleva maršrutas, turintis net 120 km trasų. 100 įvairiausio sudėtingumo trasų, įrengtų net išrankiausio skonio žiemos sporto entuziastams. Visos trasos yra išsidėsčiusios nuo 850 iki 2600 metrų virš jūros lygio aukštyje.

Slidinėjimo sezonas prasideda prieš pat Kalėdas ir tęsiasi iki pat balandžio mėnesio.

Didžioji dalis trasų yra lengvos (32 km) arba vidutinio sudėtingumo (32 km). Sudėtingų juodų trasų – 6 km. 

Ką veikti po slidinėjimo?

Kurorte yra parkas, daugybė turistinių maršrutų, skaidrus ežeras, apsuptas kalnų, taip pat rasite parduotuves, kavines bei barus.

Slidinėjimo pasiūlymai Italijoje.

ANDORA

Andorą, kaip slidinėjimo kryptį, atranda vis daugiau žiemos sporto entuziastų. Ši, nedidelė šalis, esanti tarp Prancūzijos ir Ispanijos išsiskiria nuostabiais kraštovaizdžiais, švelniu klimatu ir įvairiomis bei unikaliomis trasomis. Kadangi kurortas yra aukštai kalnuose, visą žiemą čia netrūksta gausaus ir puraus sniego. Andora, kaip slidinėjimo kryptis, idealiai tinka ir šeimoms su mažamečiais vaikais - čia yra nemažai lengvų ir vidutinio sunkumo trasų.Slidininkai keliasi keltuvu Andoroje

GRANDVALIRA

Grandvalira – didžiausias Pirėnų kalnų slidinėjimo kurortas, viliojantis slidininkus nuostabiais kraštovaizdžiais, unikaliomis trasomis bei maloniu ir švelniu klimatu. Bendras trasų ilgis čia – 193 km. Grandvaliroje ras ką veikti tiek patyrę slidininkai, tiek pradedantieji. Keltuvų sistema šiame kurorte labai efektyvi – visi jie yra vienoje vietoje, todėl labai patogu skirtingo sudėtingumo trasomis slidinėjantiems slidininkams susitikti vienoje vietoje.

Slidinėjimo sezonas prasideda gruodžio pradžioje bei trunka iki balandžio vidurio.

Trasų ilgis regione yra daugiau nei 110 trasų. Granvaliroje ras ką veikti tiek patyrę slidininkai, tiek pradedantieji. Čia įrengta 18 žalių trasų, 38 mėlynos trasos, 32 raudonos ir 22 – juodos.

Ką veikti po slidinėjimo?

Šiame kurorte veiklos tikrai netrūksta: turistams siūloma važinėtis sniegomobiliais, šunų kinkinių tempiamomis rogėmis, veikia keli sniego parkai laisvąjį stilių propaguojantiems slidininkams.

Slidinėjimo pasiūlymai Andoroje.

Jūsų privatumas

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“. Plačiau