Susisteminta informacija grįžtantiems iš Egipto: COVID-19 testas ir tolimesni veiksmai

2021-03-04
#Naudinga informacija
#Užsienio kelionės

Mielas Keliautojau,

Informuojame, kad nuo kovo 10 d. visi asmenys (nuo 16 m.), grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą keleivių vežimo tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu), privalo turėti dokumentą (viena iš oficialių Europos Sąjungos kalbų) apie asmeniui ne seniau nei 72 val. laikotarpiu prieš grįžtant ar atvykstant į Lietuvos Respubliką atliktą tyrimą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą. Atliekamas PGR testas. Serologinių antikūnių tyrimų atsakymas nepripažįstamas. Keleiviai, neturintys neigiamo COVID-19 tyrimo atsakymo, į lėktuvą nebus įleidžiami. Daugiau informacijos Susisiekimo ministerijos pranešime čia.

TIKETA TOUR

 • „Tiketa Tour“ savo keliautojams organizuoja COVID-19 testų atlikimą Hurgadoje. Viešbučiuose susitikimo metu „Tiketa Tour“ gidai pateikia išsamią informaciją apie COVID-19 tyrimo organizavimą. COVID-19(PGR) tyrimas atliekamas partnerių „Skymax“ atrinktoje specilizuotoje laboratorijoje. Mūsų keliautojai aprūpinami pervežimu iš viešbučių į laboratoriją ir atgal (apie pervežimo laikus informuojama iš anksto). COVID-19 tyrimo kaina su pervežimu - 40 USD.
 • Jei atlikus COVID-19 tyrimą gaunamas teigiamas rezultatas, tuomet keliautojai pagal Egipto vyriausybės reikalavimus privalo izoliuotis viešbutyje iki 14 dienų. Viešbutyje keliautojai izoliuojami atskiruose korpusuose nemokamai. Maistas ir gėrimai patiekiami į viešbučio kambarį. Jei tik vienam asmeniui iš kartu keliaujančių asmenų patvirtintas teigiamas testas, tuomet kartu keliaujantiems asmenims testas atliekamas pakartotinai (nemokamai). Jei testas neigiamas, tuomet keliautojai gali grįžti į Lietuvą arba toliau mėgautis atostogomis.
 • Esant poreikiui Egipto Sveikatos ministerija padengs vaistų ir gydymo išlaidas Egipto valstybinėje ligoninėje, kuriems COVID-19 rezultatai teigiami. Esant poreikiui, keliautojai gali būti perkelti į privačias Egipto ligonines, priklausomai nuo pasirinkto draudimo sąlygų. Primename, kad rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį COVID-19 rizikas. Taip pat svarbu laikytis visų Egipto valdžios institucijų nurodymų.
 • „Tiketa Tour“  savo pasveikusiems keliautojams padės suorganizuoti grįžimą į Lietuvą ir tarpininkaus visais iškilusiais klausimais.

  TEZ TOUR

 • „Tez Tour“ savo keliautojams organizuoja COVID-19 testų atlikimą. Dėl PGR testo atlikimo išvykstant (Šarm Aš Šeiche), būtina kreiptis į savo viešbučio gidą ir gydytojas atvyks atlikti testo viešbutyje bei atveš testo rezultatus (kaina 60 USD – 30 USD testas ir 30 USD gydytojo transportas). Dahabe – 80 USD (30 USD testas ir 50 USD transportas);
 • Taip pat galima savarankiškai savo lėšomis vykti į tarptautinę Šarm Aš Šeicho ligoninę ir atlikti testą (nuo 10 val. iki 17 val., testo atlikimo kaina 30 USD dolerių + transporto išlaidos);
 • Hurgadoje testai atliekami vyriausybinėse laboratorijose. Dėl testo atlikimo būtina iš anksto informuoti viešbučio gidą (Hurgadoje kaina 50 USD dolerių – 30 USD testas ir 20 USD transportas, Makadi, Safagoje ar El Gunoje – 60 USD dolerių – 30 USD testas ir 30 USD transportas);
 • Būtina turėti asmens dokumentus bei kelionės dokumentus (viešbučio vaučerį, lėktuvo bilietus);
 • Jei gaunamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas ir keliautojas serga lengva COVID-19 forma, jis izoliuojamas atskirame viešbučio kambaryje. Maistas ir gėrimai patiekiami į kambarį; Kartu keliaujantys asmenys (nemokamai) ištiriami dėl COVID-19. Jei testas neigiamas, gali laisvai toliau atostogauti arba išvykti į Lietuvą;
 • Jei gaunamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas ir turistas suserga sunkia COVID-19 forma, jis gydomas valstybinėje ligoninėje. Gydymą apmoka Egipto Sveikatos Ministerija. Kartu keliaujantys asmenys taip pat ištiriami ligoninėje (nemokamai). Jei testas neigiamas, gali laisvai toliau atostogauti arba išvykti į Lietuvą;
 • Esant vietų artimiausiame skrydyje, pasirūpinsime arba kitu atveju tarpininkausime ir padėsime, kad pasveikęs keliautojas grįžtų namo.

  NOVATURAS

 • „Novaturas“ savo keliautojams organizuoja COVID-19 testų atlikimą.
 • Atstovai pasirūpins poilsiautojų registracija tyrimui artimiausioje laboratorijoje, atsižvelgiant į atgalinio skrydžio laiką.
 • Jie suorganizuos pervežimą iki laboratorijos ir atgal į viešbutį, nukreips į artimiausią laboratoriją norinčius vykti savarankiškai arba, esant galimybei, suorganizuos gydytojo iškvietimą į viešbutį.
 • Jie pasirūpins tyrimo rezultato sertifikatų pristatymu klientams į viešbutį.
 • Tyrimo kaina asmeniui ~30 USD + pervežimo kaina asmeniui į abi puses ~15-25 USD (kainos priklauso nuo atstumų ir bus patikslintos kryptyje). Tyrimo rezultatai gaunami per 24-48 val.
 • Kaip elgtis, jeigu prieš išvykstant į Lietuvą buvo patvirtintas teigiamas tyrimo rezultatas?
 • Labai rekomenduojame prieš vykstant į kelionę įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas. Daugiau informacijos apie AAS „BTA Baltic Insurance Company“ siūlomą medicininių išlaidų draudimą teiraukitės draudimo bendrovėje www.bta.lt.
 • Jei atlikus COVID-19 tyrimą gaunamas teigiamas rezultatas, tuomet Egipto vyriausybė yra įsipareigojusi karantino metu padengti turistų apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas (užsakytame arba kitame paskirtame viešbutyje), o esant poreikiui ir gydymą valstybinėse ligoninėse iki pasveikimo. Kartu keliaujantys asmenys nemokamai ištiriami dėl COVID-19 ir, neigiamo testo atveju, gali tęsti atostogas arba išvykti į Lietuvą.
 • Atkreipiame dėmesį, kad keliautojų grąžinimas iš atostogų krypčių po saviizoliacijos nėra dengiamas draudimo. „Novaturas“ įsipareigoja užtikrinti savo keliautojų sugrįžimą į Lietuvą.
 • Esant galimybei kelionės paketą įsigijusiems klientams pasiūlyti atgalinio skrydžio bilieto keitimą artimiausiuose reisuose su laisvomis vietomis nemokamai arba už priemoką, priklausomai nuo aplinkybių.
 • Tuo atveju, jei grįžimo užsakomaisiais „Novaturo“ skrydžiais kelionės paketą įsigijusiems klientams nebus galimybės pasiūlyti, bus ieškoma alternatyvų klientams grįžti reguliariais skrydžiais kuo mažesniais kaštais ir/ar patogesnėmis sąlygomis.
 • Įsigijusiems tik skrydžio bilietus arba keliones reguliariasiais skrydžiais klientams, grįžimui į Lietuvą galioja bilieto keitimui taikomos sąlygos.

Taip pat primename:

 • Visi grįžtantys iš Egipto į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Elektroninę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą galite rasti ČIA
 • Visi oro, jūrų ar sausumos transportu į Lietuvą atvykstantys asmenys privalo savo asmens duomenis pateikti NVSC elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys turi užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gauti registracijos patvirtinimą – QR kodą, kurį privalo pateikti įlaipinimo metu.
 • Privaloma 10 dienų izoliacija (nepriklausomai nuo tyrimo rezultato). Izoliacijos laiką galima sutrumpinti ne anksčiau kaip 7-ą izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus koronaviruso (PGR) tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.
 • Turistams, vykstantiems į organizuotas turistines keliones užsienio šalyse COVID-19 pandemijos sąlygomis, rekomenduoja įsigyti specialų medicininių išlaidų (sveikatos draudimą), kuris, esant reikalui, padengtų visas gydymo nuo COVID-19 ligos išlaidas priimančioje šalyje.

Jūsų privatumas

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“. Plačiau