Susisteminti žingsniai: Ką reikia atlikti prieš išvykstant ir grįžtant iš Egipto?

2021-08-18
#Naudinga informacija
#Užsienio kelionės

Prieš išvykstant į Egiptą

1. Suaugusiems ir vaikams nuo 6 metų ne anksčiau nei 72 val. (būtina įvertinti laiko skirtumą) iki skrydžio į šalį yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą (viena iš oficialių Europos Sąjungos kalbų).

1.2. Testą ir sertifikatą galite pasidaryti savarankiškai arba nukreipsime į mūsų partnerių kliniką, kurioje testą ir specialų sertifikatą pagal visus reikalavimus išduos nuo 59,00 Eur.

2. Prieš atvykstant į Egiptą visiems keliaujantiems asmenims (taip pat ir vaikams) reikia atsispausdinti ir užpildyti visuomenės sveikatos formą (angl. Public Health Declaration Form), ją rasite ČIA.

3. Rekomenduojama įsigyti specialų Covid-19 draudimą, kurį jum padės išsirinkti ir įsigyti „Kelionių panoramos“ vadybininkai.

Prieš atvykstant iš Egipto

1. Nuo Kovo 10d. ne seniau nei 72 val. laikotarpiu prieš atvykstant į Lietuvos Respubliką atliktą tyrimą COVID-19 PGR testą ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą (viena iš oficialių Europos Sąjungos kalbų).

1.1. Išimtis taikoma per pastarasias 180 dienų persirgusiems ar vakcina pasiskiepijusiems asmenims bei vaikams iki 16 metų.

1.2. Kelionių organizatoriaus atstovai Egipte suteiks visą informaciją apie artimiausias laboratorijas, padės užsiregistruoti arba užregistruos tyrimui, bei pagal poreikį pasiūlys pervežimo paslaugą. Pagal galimybę kelionių organizatorius atstovas (gidas) suorganizuos gydytojo atvykimą į viešbutį testo mėginio paėmimui. Covid-19 testo su transporto išlaidomis kaina nuo 40 USD. Daugiau informacijos apie organizatorių veiksmus organizuojant testus Egipte skaitykite ČIA.

a. Jei atlikus COVID-19 tyrimą gaunamas teigiamas rezultatas, tuomet keliautojai pagal Egipto vyriausybės reikalavimus privalo izoliuotis viešbutyje iki 14 dienų. Viešbutyje keliautojai izoliuojami atskiruose korpusuose nemokamai. Maistas ir gėrimai patiekiami į viešbučio kambarį (nemokamai). Jei tik vienam asmeniui iš kartu keliaujančių asmenų patvirtintas teigiamas testas, tuomet kartu keliaujantiems asmenims testas atliekamas pakartotinai (nemokamai). Jei testas neigiamas, tuomet keliautojai gali grįžti į Lietuvą arba toliau mėgautis atostogomis.

b. Jei testas neigiamas, gali laisvai toliau atostogauti arba išvykti į Lietuvą.

c. Jei gaunamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas ir turistas suserga sunkia COVID-19 forma, jis gydomas valstybinėje ligoninėje. Gydymą apmoka Egipto Sveikatos Ministerija.

2. Prieš atvykstant į Lietuvą, privaloma užpildytą anketą (anketa ČIA )ir gauti tai patvirtinantį QR kodą.

3. Grįžus į Lietuvą privaloma 10 d. saviizoliacija, su galimybe septintą saviizoliacijos dieną savo lėšomis atlikti COVID-19 PGR  tyrimą ir gavus neigiamą atsakymą ją nutraukti. Persirgusiems koronavirusu ar vakcinuotiems pagal pilną vakcinacijos schemą testuotis ir izoliuotis nereikia. Kokie dokumentai reikalingi norint pasinaudoti šia išimtimi skaitykite ČIA.

Šiuo metu Egiptas nėra šalių, kuriose fiksuojamas naujų koronaviruso mutacijų plitimas, sąraše, todėl grįžusiems keliautojams yra taikoma supaprastinta saviizoliacija. Jos metu galima gyventi kartu su šeimos nariais, išeiti iš namų ar išvykti svarbiais įsakyme apibrėžtais reikalais be būtinybės informuoti NVSC. Persirgę ar vakcinuoti asmenys neturi prievolės izoliuotis ar pateikti neigiamą testo atsakymą. Daugiau informacijos apie sąlygas skaitykite oficialiame pranešime paspaudus ČIA.

Informacija apie saugumo reikalavimus yra nuolat atnaujinama, tačiau situacijai nuolat kintant, prašome prieš kelionę dar kartą patikrinti šalies, į kurią vykstate, reikalavimus, skelbiamus šalies institucijų puslapiuose.

 

Informacija atnaujinta: 2021-05-05

Jūsų privatumas

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“. Plačiau