Susisteminti žingsniai: Ką reikia atlikti prieš išvykstant ir grįžtant iš Turkijos?

2022-05-26
#Naudinga informacija
#Užsienio kelionės

Informacija atnaujinta 2022.06.09. Dėl tikslių reikalavimų, kurie šiuo metu yra taikomi, rekomenduojame kreiptis į jūsų kelionės agentą.

Nuo Birželio 1 d. visiems atvykstantiems į Turkijos Respubliką netaikomi jokie su kelionėmis susiję COVID-19 ligos valdybo apribojimai.

Formos/anketos pildymas

Atvykstant į šalį pildyti formos ir gauti HES kodą – nebereikia.

Apribojimai šalyje

Medicininės kaukės vis dar privalomos švietimo įstaigose, ligoninėse, kino teatruose, teatruose ir visose viešojo transporto (įskaitant tarpmiestinį) priemonėse.

Vykstantiems į Turkiją rekomenduojame įsigyti specialų sveikatos draudimą, kuris, esant reikalui, padengtų visas gydymo nuo COVID-19 išlaidas Turkijoje. Sveikatos draudimą taip pat galima įsigyti kartu su skrydžio bilietais Turkijos avialinijų svetainėje arba per kelionių agentūras. Neturint draudimo, gydymo išlaidas gydymo įstaigoje Turkijoje turės padengti pacientas.

Grįžtantiems į Lietuvą

Nuo 2022 m. gegužės 1 d. atvykstant į Lietuvą iš bet kurios pasaulio valstybės netaikomi jokie su kelionėmis susiję COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymo apribojimai:

  • draudimo užsieniečių atvykimui nėra;
  • nereikia pildyti keleivio anketos Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos
  • apsaugos ministerijos tinklalapyje;
  • nereikia atlikti tyrimo dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos), net jei asmuo nėra
  • vakcinuotas ar persirgęs;
  • nereikia izoliuotis.

Būtini kelionių dokumentai:

1. Pasas. Pasas turi galioti ne trumpiau negu 6 mėn. nuo grįžimo iš kelionės dienos; su asmens tapatybės kortele galima vykti tik į valstybes, priklausančias Šengeno erdvei); kelionės dokumentuose nurodytas pasų galiojimo laikas yra parenkamas atsitiktinai, nes sistema to reikalauja. Pasų galiojimo laiką turite pasitikrinti patys, juos tikrins oro uoste.

2. Kelionės dokumentai. Pateikus kelionės dokumentus oro uoste registracijos metu Jums atspausdins lėktuvo bilietus/įlaipinimo korteles.

3. Draudimas. Kelionės metu rekomenduojama apsidrausti.

Keliauk į Turkiją kartu su "Kelionių panorama"! Geriausius pasiūlymus rasi ČIA.

 

Jūsų privatumas

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“. Plačiau