Tenerifės perlai: ką verta aplankyti?

2021-05-19
#Kelionių patarimai
#Užsienio kelionės

Tenerifė yra tūkstančio patirčių sala. Čia yra daugybė saulės išbučiuotų paplūdimių, tačiau tai tik maža dalis to ką ši sala gali pasiūlyti keliautojui. Saloje galite mėgautis egzotiška gamta, užkopti į Teidės ugnikalnį, pasivaikščioti senamiesčių gatvelėmis, dalyvauti Flamenko šokio pasirodyme, linksmintis pramogų parke, žaisti golfą ir netgi stebėti banginius. Sąrašą dar tikrai galėtume pildyti, tačiau šįkart su Jumis dalinamės keliais gražiausiais šios salos perlais.

La Orotava miestas

La Orotava miestelis yra įsikūręs šiaurinėje Tenerifės dalyje. Tai jaukus ir mielas miestelis, kurį, rekomenduojame aplankyti keliaujant per salą. Akmenimis grįstos gatvės ir skverai, tradicinės Kanarų salų terasos atveriančios miestelio panoramą, dailiai raižyti mediniai balkonai, rūmai ir vešlūs sodai yra tik kelios iš daugybės lankytinų vietų, kurias siūlo šis žavus miestelis. Po pasivaikščiojimo pasikraukite energijos užsisakydami išskirtinės Kanarų salų „ Barraquitto“ kavos. „Barraquito“ yra likerio kava, kuri yra tokia skani ir saldi, kad galėtų būti patiekiama kaip desertas. Skanaus!

Las Teresitas paplūdimys

Kitas brangakmenis Tenerifės šiaurėje - Las Teresitas paplūdimio rajonas, kurį reikia aplankyti, jei norėtumėte atsipalaiduoti dieną pakrantėje. Auksinis Sacharos smėlio paplūdimys, palmių pavėsis ir turkio  žydrumo vanduo. Šio paplūdimio vandenys yra ramūs, dėl bangolaužų, kurie buvo sutvirtinti bangoms malšinti, tad paplūdimys puikiai ir besiilsintiems su vaikais. Šiame paplūdimyje rasite visus patogumus nuo dušo iki persirengimo kabinų, o norėdami užkasti tiesiog užsukite į vieną iš šalimais esančių tavernų. Čia galėsite mėgautis skaniausiomis jūros gėrybėmis bei vaizdu į vandenyną. Mmm!

Paslaptingasis Masca kaimas

Masca kaimas įsikūręs vaizdingame tarpeklyje ir laikomas vienu gražiausiu ir labiausiai lankomu Tenerifės perlų. Autentiški kaimo nameliai, iš kurių atsiveria vaizdas į kalnus ir Atlanto vandenyną pakerės net visko mačiusius. Šio tarpeklio lankymas tikrai bus viena iš įsimintiniausių patirčių Tenerifėje ir grįžę ko gero sapnuosite gražiausius ten matytus vaizdus. Rekomenduojame paragauti egzotiškų kaktuso vaisių, kuriuos galėsite įsigyti pas vietinius gyventojus.

Teidės nacionalinis parkas ir ugnikalnis

Teidės kalnas yra 3718 metrų virš jūros lygio iškilęs ugnikalnis, kuris yra aukščiausia viršūnė visoje Ispanijoje. Tenerifės vidryje įsitaisęs ugnikalnis per daugelį tūkstančių metų pavertė salą tokia, kokia ji yra šiandien. Tai trečias pagal dydį ugnikalnis pasaulyje. Nacionalinis parkas, kuriame stūkso ugnikalnis, yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai nuostabi vieta žygiams, o aktyvaus laisvalaikio entuziastams yra galimybė užkopti į viršūnę. Tiesa, norint kopti į kalną reikėtų gauti specialų leidimą, kurį galima išsiimti, pateikus prašymą internetu. ;

Gastronominiai atradimai Tenerifėje

Tradicinis maistas Tenerifėje yra įvairus, tad skonio derinius ir vietinius ingredientus tikrai verta išbandyti. Salos produkcija yra tokia pati įvairi kaip ir jos reljefas, joje gausu šviežios žuvies, laukinės mėsos, daug kukurūzų ir atogrąžų maisto, pavyzdžiui, gysločių. Verta paminėta, kad Tenerifė garsėja savo vynais, kurie gaminami iš vynuogių augančių vulkaniniame dirvožemyje. Jei ieškote autentiško maisto ir vyno, Tenerifė turėtų būti kita kryptis jūsų kelionių sąraše.

Apie orą ir kitus dalykus

Sala išsidėsčiusi toje pačioje platumoje kaip ir Sacharos dykuma, todėl visus metus šioje saloje itin šilta. Šalčiausiu mėnesiu Tenerifėje skaitomas Sausis. Tačiau, net ir šalčiausią žiemos mėnesį Tenerifės oro temperatūra dieną vidutiniškai siekia iki +22 ° C šilumos. Toks oras leidžia mėgautis visais įmanomais vasariškais malonumais. Taigi, į šią salą palanku keliauti visais metų laikais ir dėl orų jaudintis tikrai neverta. Saloje puikiai išvystyta infrastruktūra, tad galite drąsiai nuomotis automobilį arba naudotis viešuoju transportu. 

Jūsų privatumas

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“. Plačiau