Užsienio kurortus lietuviai renkasi ne tik poilsiui, bet ir nuotoliniam darbui

Užsienio kelionės
5_family-sandcastle-istock-000034741530-medium1.jpg

Įsibėgėjant atostogų sezonui, kelionių agentūrose išauga paklausa užsienio kurortams, kuriuose keliautojai domisi ne tik poilsio, bet ir darbo sąlygomis.

Kelionių ekspertai vardina tokių kelionių privalumus, vardina dažniausiai pasirenkamas kryptis ir dalinasi patarimais.

„Pastebime, kad lietuvių šeimos vis dažniau susigundo galimybe ilgesniam laikui išvežti šeimą ilsėtis į šiltuosius kraštus, kuriuose vaikai ilsisi, o suaugusieji tęsia darbą nuotoliniu būdu,“ – apie populiarėjantį kelionių tikslą pasakoja „Kelionių panoramos“ vadovė Kristina Graužinienė.

Kelionių ekspertė pastebi, kad tokiais atvejais šeimų viešnagė užsienyje trunka ilgiau – nuo trijų savaičių iki poros mėnesių, o į kurortus kartu keliauja ir vaikų auklės. Tokiu būdu šeimos narius pavyksta ilgiau palepinti saulėtais orais, taip pat geriau praleisti laisvą nuo darbo laiką kartu su artimaisiais.

Po darbų visas laisvalaikis skiriamas pramogoms ir poilsiui

Tobulėjant technologijoms, kurį laiką dirbti iš kurortų tapo ne tik patogu, bet ir naudinga. Dažnoje įmonėje dirba žmonių, kuriems nebūtina darbo vieta biure, jie savo užduotis atlieka internetu, tad gali produktyviai tai daryti ir išvykose. Tokie darbuotojai patys planuoja užduočių apimtis, gali lanksčiai derinti darbo ir i poilsio valandas. Didžiausiu darbo iš kurorto privalumu tokie keliautojai laiko galimybę gerai praleisti laiką tarp darbų: pasideginti paplūdimyje ir išsimaudyti, pasivaišinti šviežiais vaisiais ir egzotiniais patiekalais, pabendrauti su šeima ar kartu vykti į ekskursijas. Šilto klimato kurortuose natūraliai atsiranda darbui tinkamų laiko tarpų, pavyzdžiui, kai ateina laikas pailsėti nuo saulėkaitos ar po pietų migdomi vaikai.

Pasidomėkite interneto sparta

Keliautojams, kurie dalį kelionės laiko planuoja dirbti, K. Graužinienė pataria būtinai apie tai pasakyti kelionių organizatoriams.

„Viena svarbiausių darbui sąlygų yra kokybiškas internetas, todėl prieš rekomenduodami viešbutį papildomai patikriname, kokios spartos ryšiu jame galima naudotis, – sako K. Graužinienė. – Pasidomime, ar klientams reikės siųsti ir gauti didesnius informacijos kiekius, dalyvauti vaizdo ir telekonferencijose.“

Kelionių agentūros vadovė pasakoja, kad atsižvelgdami į skirtingose šalyse teikiamą interneto kokybę, darbinėms kelionėms lietuviai dažniau pasirenka Italijos, Graikijos ar Turkijos kurortus.

Rinkitės viešbutį, teikiantį daugiau paslaugų

Kaip pastebi K. Graužinienė, viešint auštos kokybės kurortuose atsiranda daugiau laiko ir pramogoms, ir darbui. Todėl dirbti vykstantiems keliautojams kelionių organizatoriai rekomenduoja rinktis komfortiškesnius viešbučius, turinčius įrengtus verslo centrus su darbui būtina organizacine technika, taip pat teikiančius papildomas paslaugas – pavyzdžiui, vaikų priežiūrą, sporto pramogas, drabužių skalbimą ar prekių pristatymą. Kartu su šeimomis ilgesniam laikui išvykstantys žmonės įprastai ieško didesnių apartamentų arba šalia esančių kambarių, kuriuose galėtų komfortiškai jaustis visi šeimos nariai. Tokie keliautojai teiraujasi dėl galimų pramogų visai šeimai, kartais ramesnės ir saugesnės vaikams vietos. Ryžtis ilgesnei viešnagei kurorte paskatina ir tai, kad užsakant viešbutį kelioms savaitėms pritaikomi palankesni įkainiai, parenkami labiau komfortiški numeriai.

„Kai nereikia rūpintis namų ruoša, kasdien susitaupo daug laiko, kurį galima savo nuožiūra skirti darbui arba poilsiui", – komentuoja kelionių ekspertė. – Pastebėjome, kad vieną kartą taip pakeliavę klientai ir kitąmet renkasi ilgesnes keliones, planuodami derinti darbą ir poilsį.“

Pasak K. Graužinienės, įprastai tokie keliautojai pirmąsias savaites skiria darbui, o viešnagės pabaigoje bent savaitę – dvi tik ilsisi ir pramogauja.

Į viršų