
Darbas ir poilsis viename? Jei anksčiau dauguma nebuvo susipažinę su „darbostogų“ (angl. workation) terminu, šiuo metu ieškant naujų karjeros perspektyvų galima pastebėti, kad kai kurios įmonės darbostogas net įtraukia į savo, kaip darbdavio, privalumų sąrašą. Darbostogos yra nuotolinis darbas iš bet kurio pasaulio krašto – dieną dirbant, o vakare mėgaujantis pasirinkta vieta.
Darbostogų privalumai
Nereikalauja planavimo. Tikriausiai didžiausias privalumas yra faktas, kad norint išvykti į kitą šalį ir iš jos kurį laiką dirbti nuotoliniu būdu, nereikia imti atostogų. Atostogų planavimas gali tapti sudėtingu procesu, nes jas reikia suderinti su kolegomis, susiplanuoti datas, sugalvoti ką jų metu veikti, kaupti atostoginius pinigus ir užsiimti panašia planavimo veikla. Visgi, su darbostogomis yra paprasčiau, kadangi užtenka nuspręsti į kokią vietą norisi nuvykti ir tiesiog informuoti darbdavį. Joms ruoštis per daug nereikia, nes didžioji dienos dalis bus suplanuota darbams, o tik vakarai – pasimėgavimui gyvenimu.
Motyvuoja. Dažnai optimaliems rezultatams pasiekti susikuriame dienotvarkę, kuri pamažu gali pradėti varginti ir pradeda norėtis bent trumpo pabėgimo. Tuomet aplinkos pakeitimas gali suteikti įkvėpimo ir padėti augti. Geriausia yra tai, kad darbostogos suteikia galimybę per daug radikaliai nepakeisti savo gyvenimo – viską daryti tą patį tik iš kitos vietos. Dažnai atsidūrus naujoje aplinkoje galima pamatyti save iš kitos perspektyvos. Ir pamilti save iš naujo, leisti pasidžiaugti gyvenimu kitoje aplinkoje, atrasti naujų pomėgių ar susipažinti su nauja kultūra.
Gerina sveikatą. Darbostogoms pasirenkamos kryptys – egzotinės, žadančios daug saulės ir jūros. Tad, visai nenuostabu, kad jų metu, nors ir dirbant, yra pailsinamos mintys. Trumpesnis laikas naujoje vietoje įpareigoja ją pažinti kuo labiau, tad žmogus daugiau juda ir labiau pasineria į naujas galimybes. Rytinis saulės pasitikimas prie jūros, prasibėgimas pajūriu prieš darbus ar tiesiog pasimėgavimas jūros ošimu su puodeliu kavos balkone – jau įkvepia puikiai dienai. Uždarius kompiuterį po darbų, galima grįžti poilsiauti pakrantėje arba susipažinti su miestu, galbūt skaniai pavakarieniauti vietinio maisto. Būtent tai labai lengvai atskiria mintis nuo darbų, bent iki sekančios dienos.
Darbostogų kryptys
Prieš pandemiją, darbostogų kryptys buvo labai egzotiškos. Meksika, Tailandas ir Balio sala buvo dažnai naudojamos su #workation grotažyme. Visgi, pastaruoju metu kryptys iš Europos šalių kiek pasikeitė ir populiaresnėmis kryptimis tapo artimesnės vietos esančios Europoje.
Tenerifė. Žiemos sezonu Tenerifėje buvo galima sutikti labai daug lietuvių, kuriuos saulė ir šiluma motyvavo dirbti dienomis, o nuostabi gamta – leisti vakarus aktyviai. Buvimas prie jūros, žygiai į Teidės ugnikalnį ar Anagos kalnus gali lengvai tapti kasdieniniais malonumais.
Graikija. Nebrangūs kelialapiai į Graikijos viešbučius tikrai siūlo dirbti tiesiogiai iš baseino. Be to, šioje šalyje orai yra dėkingi – šiltasis sezonas prasideda nuo balandžio vidurio ir džiugina šiltais orais iki pat spalio, kuomet temperature vyrauja būna apie 23-25 °C. Skrydis trunka apie 3 val., tad ryte išvykus, vakare jau galima saulę palydėti pajūryje. Darbostogoms tai puiki kryptis, nes po darbų laiką galima leisti saulėtame pajūryje, o norint pakeliauti – trijų jūrų apsuptyje įsikūrusi Graikija turi daugiau nei 100 salų ir didingą istoriją, tad įdomių lankytinų vietų tikrai nepritrūks. Tuomet belieka tik pagalvoti – ar vakare maloniau pasivaikščioti palei jūros krantą, ar palydėti saulę pajūrio restorane. Kelialapiai į Graikiją https://bit.ly/375TG3b
Portugalija. Tiesioginiai skrydžiai ir nebrangus pragyvenimas žavi rinktis šią šalį savo darbostogų kryptimi. Portugalijoje apstu įvairių festivalių, miesto švenčių ir mugių, vykstančių lauke, tad jos miestai laikomi kupinais gyvenimo. Be to, sakoma, kad šią šalį reikia pažinti per virtuvę. Visoje šalyje yra labai populiarūs nedideli, vietiniai šeimos restoranėliai siūlantys jūros gėrybių patiekalus, įvairius desertus ar nacionalinio vyno variacijas.