Kelionės ir jų nauda psichinei sveikatai

34_kelioniupanorama-2.jpg

Kelionės ir jų nauda psichinei sveikatai


Saulėlydžiai, nauji žmonės ir kokteilis rankose prie jūros? Skamba gerai, tačiau atostogos yra žymiai daugiau nei tik tai. Kiekvienas žmogus susiduria su nerimu, įtampa ir stresu kasdieninėse situacijose. Be to, ilgainiui buitis ir darbas, kad ir kaip jie patiktų, gali sukelti jausmus tarsi viskas pamažu kartojasi ir tampa rutina. Tokiu atveju nėra būtina kardinaliai kažką keisti gyvenime, galbūt tereikia trumpam atitrūkti ir grįžus pažvelgti į viską naujomis akimis. Štai kelios priežastys, kaip kelionė gali pakeisti neigiamus jausmus į teigiamus.


Sutramdo stresą


Dideli darbo krūviai gali sukelti pakankamai daug streso, o tai dažnai atsiliepia fizinei ir psichinei sveikatai. Aktyvus laisvalaikis, sportas ir įvairios atpalaiduojančios procedūros padeda tą slopinti, tačiau įsisukus į palyginus įtemptą gyvenimo ritmą, neretai pamirštami tikrai svarbūs ir prasmingi asmeninio gyvenimo aspektai. Tai gali būti tiesiog pasimėgavimas saulėlydžiu, skania vakariene, pasivaikščiojimas po gražias vietas, pabuvimas su šeima ar atsitiktinė pažintis. Išvyka svetur ir atotrūkis nuo darbo išryškina šiuos paprastus džiaugsmus ir padeda atgauti vidinę ramybę.

Padeda perlipti sunkų laikotarpį


Išgyvenant sunkų laikotarpį yra naudinga išvykti į ilgesnę kelionę – tai padeda jį lengviau perkopti. Ilgos kelionės praplečia akiratį, leidžia susipažinti su skirtingomis kultūromis bei patirti naujų pojūčių, o visa tai patyrus dažnai priverčia permąstyti vertybes iš naujo. Tai nepakeičia žmogaus iš pagrindų, tačiau leidžia kurį laiką pagyventi skirtingoje nei jam įprasta aplinkoje. Toks atitrūkimas suteikia galimybę įsivertinti savo gyvenimą iš šalies, susidėlioti visus teigiamus ir neigiamus aspektus bei padaryti naudingas įžvalgas ateičiai. 


Ugdo psichologinę ištvermę


Išlipti iš komforto zonos – dažnai girdimas patarimas. Atsidurti svetimoje aplinkoje, susibendrauti su naujais žmonėmis, prisitaikyti prie naujo klimato truputį trikdo pagalvojus, tačiau visa tai perlipti galima tik padirbėjus su savimi. Būtent šie išgyvenimai asmenį daro žymiai lankstesniu, kantresniu ir emociškai stipresniu. Kartais kelionėse ne viskas pavyksta taip kaip planuota, tačiau nuo to nuotykis būna įdomesnis. Grįžus dažnai suvokiama, kad būtent tokios istorijos būna pačios klausomiausios, o prisiminus paties išgyvenimus – jie kelia šypseną.

Skatina kūrybingumą


Ne visos kelionės suteikia žmogui kūrybingumo gyslą, tačiau įsitraukimas į naujas veiklas, vietinių pramogų išbandymas, nestandartinių keliavimo būdų pasirinkimas – tikrai skatina kūrybiškumą. Taip pat, bendravimas su vietiniais, naujų kultūrų pažinimas didina augina produktyvumą, padeda lengviau spręsti problemas bei skatina efektyviau siekti savų tikslų. 

Tokių kelionių kryptys? 


Tai nebūtinai turi būti tolima ir labai individuali kelionė į kalnus ar atokias vietas. Keliaujant į Turkijoje įsikūrusius paplūdimio viešbučius irgi galima patirti tokį atostogų malonumą. Dažnai šios apgyvendinimo vietos turi sporto klubus, siūlo SPA paslaugas, gyventojai drauge susirenka pietauti ir vakarieniauti ar net šokti, nesunkiai galima susidraugauti tarpusavyje susirandant kelionės draugą. Norint asmeniškiau leisti laiką, galima tą daryti už viešbučio teritorijos – pasitikti saulę bėgiojant pajūriu, išsimaudyti jūroje, pasikaitinti saulėje, paskaityti knygą paplūdimyje, pamatyti kurortą iš turistinio autobuso perspektyvos, o vakare palydėti saulėlydį medituojant.

Į viršų