Turkijos kurortai ir kodėl verta vykti į Turkiją?

2022-05-29
#Kelionių patarimai
#Užsienio kelionės

 
Turkija garsėja kaip populiariausia poilsiautojų kryptis atostogoms pavasario, vasaros ir rudens sezonais. Vieni renkasi penkių „žvaigždučių“ viešbučius su dešimtimis baseinų, kitiems mielesni miesto centre esantys viešbutukai. Ši šalis gali didžiuotis ne tik puikiais viešbučiais, bet ir nuostabaus grožio gamta, istoriniais paveldais ir kraštovaizdžiais. Turkijoje yra nemažai skirtingų miestų į kuriuos siūloma keliauti, tačiau, kaip išsirinkti tinkamiausią kurortą savo atostogoms?

Alanija

Alanijos kurortas populiariausias lietuvių, jis turi įvairius kraštovaizdžius, šiltą Viduržemio jūros klimatą, daugybę šeimoms pritaikytų viešbučių, lankytinų istorinių vietų, be to, jame yra ir Alanijos pilis bei didžiausias turgus. Alanijos regione ilgiausiai išsilaiko šiltas klimatas, tad atvykti į šią Turkijos „Rivjerą“ nori daugelis.

Alanijos miestas yra aktyvus ir skirtas įvairaus amžiaus grupėms. Norintys praleisti savo atostogas kiek ramiau, visą laiką skirti vien poilsiui, gali mėgautis viešbučio teritorija ar nuvykti į artimiausius, gražiausius paplūdimius. Kleopatros paplūdimys yra populiariausias Alanijoje, ten yra daug kavinių, barų. Turistams, kuriems patinka ne tik poilsiauti, bet ir aplankyti lankytinus objektus, rekomenduojama užsikelti funikulieriumi į Alanijos pilį, užkilus į kalną atsiveria labai graži panorama. Alanijos pilis traukia turistus savo didingumu ir gynybine siena, kuri tęsiasi net iki 6 km. Verta  nuvykti į Dim urvą, tai 360 metrų ilgio besidriekiantis takas einant gilyn į kalną.

Antalija

Laikomas antras gražiausias miestas Turkijoje, galintis pasigirti istoriniais paveldais, jaukiomis gatvelėmis senamiestyje ir beprotiškai gražia gamta, kalnais. Antalijos miestas alsuojantis istorija ir žavingumu, pritraukiantis turistus keliauti ir pamatyti įvairius miesto kampelius. Antalijoje beveik ištisus metus vyksta įvairūs renginiai ir festivaliai, į juos atvykta daug turistų, tad miestas visada pilnas veiksmo ir šurmulio.

Šiame mieste labiausiai rekomenduojame nuvykti prie Duden ir Uçansu krioklių, tai žadą atimantys vaizdiniai, kurie atmintyje išliks ilgai. Jeigu domitės istorija, archeologija, būtina aplankyti Antalijos archeologijos muziejų.

Pamukkale yra turistų lankomiausia vieta atostogaujant Turkijoje. Tačiau čia žmonės atvyksta tikrai ne be priežasties, tai nuostabaus grožio vieta, kurią tikrai vertą aplankyti ir netgi ten išsimaudyti. Karštųjų versmių baseinai žmogaus organizmui yra labai naudingi, pasižymi puikiomis gydomosiomis savybėmis. Kai kurie turistai sako, kad jaučiasi tarsi maudytųsi baseine su šampanu!

Sidė

Sidė – jaunas Turkijos kurortas, primenantis lietuviškąją Nidą. Tai gyvybingas ir nuostabus istorinis miestas, įsikūręs netoli vienos seniausių Turkijos gyvenviečių Sidos ir 75 km atstumu nutolęs nuo Antalijos. Sidė yra vokiečių itin pamėgtas kurortas, o lietuvių poilsiautojų atrastas dar visai nesenai. Antikinę Sidės dalį kelionių organizatoriai dar vadina muziejumi po atviru dangumi. Šiame kurorte yra išskirtiniai Lietuvos pajūrį primenantys pušynų apjuosti smėlio paplūdimiai, patogus priėjimas prie jūros. Vanduo palei krantą negilus – galima braidyti net 30 metrų atstumu, tad vaikams čia maudytis ir smagu, ir saugu.

Sidės miestas gali pasigirti savo turtinga istorija ir Antikinės Romos palikimu. Viešint šiame mieste vertėtų aplankyti antikinį Sidės teatrą, Atėnės ir Apolono šventyklos griuvėsius, ši vieta tampa ypač magiška vakare kai sutemsta ir apšviečiami griuvėsiai. Šiauriniame uoste yra daugybę kavinių, tad yra labai populiaru šioje vietoje sutikti saulėlydį besimėgaujant vyno taure. Taip pat, miestelis yra patrauklus ne tiks savo istorija, bet ir gamtos gražumu, todėl vertėtų aplankyti ir Manavgat krioklius. Šioje vietoje galima surengti pikniką ir pasigrožėti gamta bei pasiklausyti vandens čiurlenimo.

Miestas puikiai tinka mėgstantiems tiek aktyvų, tiek pasyvų poilsį!

Kemeras

Tai jaukus kurortinis miestelis, garsėjantis restoranų, barų ir viešbučių gausumu: iš vienos pusės miestelį supa kalnai, iš kitos – nuostabūs paplūdimiai. Kemere daug įvairiausių pramogų, naktinių klubų, diskotekų, taip pat yra delfinariumas. Miestas gali pasigirti ir ypač skaidriu, žydru ir šiltu Viduržemio jūros vandeniu, prieplauka, garsėjančia jachtų gausa. Kemero paplūdimiuose sudarytos labai geros sąlygos vandens sportui, aktyviam laisvalaikio praleidimui. Vienas iš  gražiausių ir populiariausių paplūdimių yra Moonlight paplūdimys, tai įlanka su labai skaidriu jūros vandeniu ir gražia pakrante.

Populiariausi lankytini objektai Kemere yra Piratų ola, ši ola apsemta vandeniu, saulei šviečiant vanduo atrodo spindi, vaizdas tikrai pasakiškas. Į šią olą nuvykti galima tik su laivu ar valtimi.

Kemere atostogaujant rekomenduojama nuvykti į Olimpo kaimelį, jis stebina savo amfiteatro griuvėsiais, apsuptais vynuogynų, lauro bei pušų medžiais. Verta aplankyti ir Yanartas kalną, centrinę Kemero aikštę ir eko parką, Tauro kalnus Faselį, antikinį miestelį, turintį gražią prieplauką.

Atostogaujant Kemere tikrai nepritruks veiklos ir lankytinų objektų, tad šį miestą patartina rinktis labiau mėgstantiems aktyvų poilsį.

Bodrumas

Šis miestas labiausiai skiriasi nuo kitų Turkijos kurortinių miestų, tai vienas iš ištaigingiausių Turkijos kurortų, garsėjantis savo naktiniu gyvenimu, jachtų prieplauka, uostu, iš kurio organizuojamos kelionės į Graikijos salas – Kosą ir Rodą. Bodrume visai kitoks kraštovaizdis nei kituose Turkijos kurortuose, ant kalvos atsiveria balti nameliai, kai kurie net iš jų turi mėlynas langines, duris, vaizdas Bodrume primena Graikiją. Mieste alsuoja gyvybė ir laisvė, vyksta įvairūs renginiai, groja gyva muzika ir miestas dažniausiai paskendęs šurmulyje. Šiame mieste verta aplankyti Bodrumo pilį, tai pagrindinis miesto simbolis, esantis pačiame miesto centre, palei pakrantę. Rekomenduojama aplankyti senovinį Bodrumo amfiteatrą, jo viduje atsiveria graži panorama, pasivaikščioti Bodrumo prieplauką, pasimėgauti gražia ir romantiška aplinka. 

Aukštos klasės viešbučiai yra įsikūrę atokiau nuo triukšmo ir šurmulio, tad Bodrumas tinka ne tik mėgstantiems linksmybes bei pramogas, bet ir norintiems šeimyninio poilsio.

Belekas

Tai prabangiausias Turkijos Antalijos pakrantėje esantis kurortas, kuris buvo būtent ir pastatytas turistams. Miestas gali pasigirti aukštos klasės viešbučiais, švariomis, šviesaus smėlio pakrantėmis, skaidriu jūros vandeniu, didžiuliais golfo aikštynais ir nuostabia augmenija. Šiame kurorte yra puikios sąlygos vandens sportui: vandens slidėms, vandenlentėms, buriavimui, jėgos aitvarams.

Belekas yra ne tik puiki vieta šeimyniniam ir ramiam poilsiui, tačiau čia yra lankytinų objektų, į kuriuos vertą nuvykti: Aspendos teatras, Perge rūmai. Nuostabaus grožio Köprülü kanjonas ir Hadriano vartai.   

Beleko kurortas tinkamas labiau vertinantiems kokybę, ramybę savo atostogų metu.

 
Turkijos populiariausi kurortai yra išties skirtingi ir savitai unikalūs, kai kurie iš jų labiau tinkami norintiems vykti su šeima ir teikiantys pirmenybę pasyviam poilsiui, kai kurie kurortai alsuojantys šurmuliu ir turintys daug lankytinų objektų labiau tinkami mėgstantiems aktyvų poilsį. Belieka tik išsirinkti kryptį ir vykti atostogų!

Pasiūlymų į Turkiją ieškok ČIA. 

Jūsų privatumas

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“. Plačiau