Populiariausios 2023 metų pavasario-vasaros atostogų kryptys 

2023-04-18
#Kelionių patarimai
#Užsienio kelionės

Pagaliau sulaukėme vasaros, kai beveik visos pasaulio šalys yra plačiai atvėrusios  duris turistams ir čia jie yra laukiami be jokių papildomų skiepų sertifikatų ir kitų, su pandemija susijusių apribojimų. Turime plačias galimybes rinktis kur ir kada keliauti. Nors pagrindinės, populiariausios poilsinių kelionių kryptis,  išlieka tos pačios, po pandemijos keliautojų įpročiai keičiasi ir jie atranda vis naujas kryptis savo atostogoms. 

Turkija

Kiekvienais metais Turkija poilsiautojus traukia vienais geriausių Europoje viešbučių kompleksais, kuriuose siūlomas viskas įskaičiuota poilsis su nepriekaištingu aptarnavimu. 

Turkiją dažniausiai renkasi šeimos su mažamečiais vaikais dėl viešbučiuose esančių vandens pramogų parkų, žaidimų aikštelių ir vaikų klubų, kuriuose jaunieji poilsiautojai tikrai nenuobodžiauja. Tačiau Turkija  gali didžiuotis ne tik puikiais viešbučiais, bet ir nuostabaus grožio gamta, istoriniais paveldais ir kraštovaizdžiais, tad mėgstantys pasyvų poilsį derinti su aktyviu Turkijoje gali turėti tikrai tobulas atostogas.

Sezonas. Balandis - Spalis

Skrydžio trukmė. Apie 3 val.

Oro temperatūra.  Balandį ir Gegužę oro temperatūra siekia apie 20 - 25 °C šilumos, tuo tarpu Birželį - Rugsėjį 27 - 34 °C, karščiausias mėnuo - Rugpjūtis. Spalio mėnesį oro temperatūra dažniausiai nukrenta iki 24 - 26 °C

Mūsų patarimus, ką verta nuveikti ir pamatyti Turkijoje rasite ČIA.

Straipsnis apie populiariausius Turkijos kurortus ČIA.

Geriausi mūsų pasiūlymai kelionei į Turkiją.

Graikija

Keliautojus Graikija vilioja savo turtinga istorija, kultūra bei, žinoma, vaizdingais kraštovaizdžiais ir įspūdingo grožio paplūdimiais. Šią kryptį dažniausiai renkasi poilsiautojai, kurie daugiau laiko planuoja praleisti keliaudami. Būten todėl Graikijoje nerasite tokio didelio viešbučių kompleksų pasirinkimo, tačiau Graikijoje juos keičia jaukūs, boutique stiliaus viešbučiai, kuriuose poilsis gali būti dar nuostabesnis ir autentiškesnis.

Daugiausia turistų Graikija sulaukia Liepos ir Rugpjūčio mėnesiais, tad jei norite išvengti didelių turistų srautų, rekomenduojame Graikiją aplankyti pavasarį ar rudens metu. Pagrindinės salos į kurias keliauja poilsiautojai yra šios: Kreta, Rodas, Korfu, Zakintas ir Santorini.

Daugiau informacijos apie populiariausias Graikijos salas rasite  ČIA.

Sezonas. Gegužė - Spalis

Skrydžio trukmė. Apie 3 val.

Oro temperatūra.  Birželis, Liepa, Rugpjūtis ir Rugsėjis - karščiausi mėnesiai, kuomet temperatūra dienos metu gali pakilti iki 30 °C  karščio. Tuo tarpu Gegužės ir Spalio mėnesiais vyrauja kiek vėsesnė temperatūra - apie 24 °C šilumos.

Geriausi mūsų pasiūlymai kelionei į Graikiją.

Juodkalnija

Juodkalnija yra nors ir nedidelė, bet tikrai įspūdinga šalis, gerai žinoma dėl savo nuostabios pakrantės, kalnų kraštovaizdžių ir turtingos istorijos. Nors sezonas čia tęsiasi nuo Gegužės ir Rugsėjo mėnesio, Juodkalniją rekomenduojame aplankyti vasaros sezonu, kuomet oro temperatūra be apribojimų leidžia mėgautis vandens pramogomis. Kaip ir Graikiją, šią šalį renkasi tie keliautojai, kurie nori daugiau tyrinėti pačią šalį. Juodkalnijoje gausu lankytinų objektų, tokių kaip: Kotorsko įlanka, Durmitoro nacionalinis parkas, Skadaro ežeras, pakrantės miestai Budva ir Tivatas. 

Apsistoti Juodkalnijoje galite tiek viešbučiuose su viskas įskaičiuota paketais tiek jaukiuose, mažuose apartamentuose su pasirinktu maitinimo tipu.

Sezonas. Gegužė - Rugsėjis

Skrydžio trukmė. Apie 2,5 val

Oro temperatūra.  Vasaros sezonu nuo Birželio iki Rugpjūčio oro temperatūra siekia apie  26 - 30°C šilumos. Tuo tarpu Gegužę ir Rugsėjį - 20 - 22 °C.

Geriausi mūsų pasiūlymai kelionei į Juodkalniją.

Albanija

Albanija - dar viena Balkanų šalis, kuri tampa vis populiaresnė vasaros atostogų pasirinkimui. Ir tikrai ne veltui! Be įspūdingų paplūdimių Albanija siūlo daug nuostabių vietų, kurias rekomenduojama aplankyti, įskaitant sostinę Tiraną, Albanijos Rivierą, istorinį Berato miestą ir, žinoma, Albanijos Alpes. 

Tai, kad šioje šalyje dar nėra didžiulių turistų srautų turi įtakos ir restoranų, viešbučių kainoms. Viešbutį su viskas įskaičiuota paketu vasaros sezonu čia galima įsigyti kur kas pigiau nei Turkijoje ar Graikijoje.

Sezonas. Birželis - Rugsėjis

Skrydžio trukmė. Apie 2,5 val

Oro temperatūra.  Klimatas Albanijoje puikiai tinka poilsiautojams, kurie mėgsta šiltas atostogas, tačiau vengia didelio karščio. Vasaros metu oro temperatūra siekia 25-28 °C laipsnius šilumos

Daugiau informacijos apie atostogas Albanijoje rasite ČIA.

Geriausi mūsų pasiūlymai kelionei į Albaniją.

Bulgarija

Švelnus klimatas, nuostabi gamta ir kraštovaizdžiai bei kultūros įvairovė - tai yra pagrindinės priežastys, kodėl keliautojai renkasi Bulgariją. Ši kryptis tinka tiek keliaujantiems su vaikais, poroms ar didesnėms kompanijoms - žemos kainos, trumpas skrydis, plati viešbučių ir pramogų pasiūla, nuostabūs paplūdimiai ir šviežias maistas - tai ko reikia pačioms geriausioms atostogoms! Nors Bulgarijoje netrūksta lankytinų objektų, poilsiautojai čia dažniau renkasi viskas įskaičiuota poilsį.

Sezonas. Birželis - Rugsėjis

Skrydžio trukmė. Apie 2,5 val

Oro temperatūra. Vidutinė oro temperatūra vasaros metu įprastai yra 25 - 28 °C šilumos, tačiau neretai Bulgarijoje sulaukiama ir karščio bangų, kai oro temperatūra gali pasiekti ir daugiau 30 °C laipsnių.

Daugiau informacijos apie Bulgarijos kurortus rasite ČIA.

Geriausi mūsų pasiūlymai kelionei į Bulgariją.

Madeira

Ši, vulkaninės kilmės sala dėl pastovios dienos temperatūros – apie 24 °C – labai dažnai vadinama amžino pavasario šalimi ir ištisus metus traukia turistus savo gamtos grožiu: įspūdinga augmenija, kriokliai, kalnai ir kvapą atimantys vandenyno vaizdai. 

Į Madeirą rekomenduojama vykti keliautojams, kuriems patinka aktyvus poilsis. Saloje populiarus parasparnių sportas, nardymas, išvykos visureigiais, kelionės dviračiais, pėsčiųjų žygiai. Tyrinėti šią salą gamtos mylėtojams yra vienas malonumas!

Sezonas. Ištisus metus.

Skrydžio trukmė. 5 - 6 val.

Oro temperatūra. Karščiausi mėnesiai Madeiroje yra Liepa, Rugpjūtis ir Rugsėjis, kai temperatūra siekia apie 25 - 26 °C laipsnius. Tuo tarpu, Balandį, Gegužę ir Birželį laikosi apie 20 - 24 °C laipsnius temperatūra. 

Daugiau patarimų keliaujantiems į Madeirą rasite ČIA.

Geriausi mūsų pasiūlymai kelionei į Madeirą.

Jūsų privatumas

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“. Plačiau